Nechápeš ? Kto nemá test, papierovo nezomrel na covid, aj keď naň zomrel.
Nechápeš ? Kto nemá test, papierovo nezomrel na covid, aj keď naň zomrel.
A naša objednávka Izraelských radarov stále platí ? Vari už Naď s Tchorčokom zabudli na záväzok Slovenska z roku 2014 že Slovensko nebude vojensky obchodovať so štátmi ktoré zabíjajú civilistov na okupovaných územiach ? Či sa to obmedzuje len na okupované územia Ukrajiny a inde nech si robi kto chce čo chce ?
A sankcie sa uvaľovať nebudú ? A aký to bol cirkus ked popri svojej hranici rozmiestnili vojakov Rusi aby Ukrošov nenapadlo ostreľovať im mestá raketami podobne ako to robí Hamas.
V Indii testuuju denne 1,5 miliona až 2 miliony ľudí, napríklad za včera to bolo 1 693 000. Zdá sa to veľa, ale zodpovedá to našim 6000 - 7000 testom, teda súčasnému stavu po prepočte počtom obyvatelov. Pritom ich percento pozitivnych testov je cez 20%, našich 4%. 20% pozitivnych sme mali na vrchole pandémie u nas.
Keď už prepočítavaš, tak musíš aj počet testovaných k tomu počtu obyvatelov. Jasne že ked urobia denne 10 x toľko testov čo Slovensko pri 250 násobku obyvatelov, že im to vyjde v absolútnom čisle lepšie. Ale keď prepočitaš % pozitívnych tak vidiš že ich pozitivita 20--30% zodpovedá stavu keď tu umieralo vyše 100 ľudí denne. Skrátka majú v Indii veľa neotestovanych ktorých preto nemôžu vykázať ani ako covid pozitivne úmrtia keď zomrú. Nie to ešte že umreli na covid, lebo pitvy sa tam nerobia.
A kde je hranica medzi pozitivitou a chorobou ?
Prvych 9 mesiacov roka 2020 sme tu žiadny covid ani nemali, len zopár jednotlivých pripadov. Tak to nemôžeš spájať. Pozri si celkovú úmrtnosť za november až marec a potom napíš.
6,1 % z hlásení, z počtu podanych vakcin je to 0,00000x
Po tom čo sa prijali zákony ktore už neumožňujú použivať tak ľahko ako v minulosti športové kluby ako práčky peňazí, daňové úniky či zneužívanie dotácií určených pre mládež, sú Kovalovci radi, že sa toho klubu zbavili, a zďaleka nie sú jediní majitelia športových klubov ktorí sa ich teraz z rovnakých dôvodov zbavujú. Široký to pochopil už vlani že mu skončilo eldorado v Slovane. Končí sa éra biznisu v športe, a už sa tomu budú venovať snáď len srdcom športovci
Ak ten asfalt nevymenia teraz, nebude zaň niesť koncesionár záruku a jeho výmenu naučtuje za plnú cenu o rok, dva.
Ušetrime tým že to postavíme samstatne niekedy inokedy. Myslel som že v tom Útvare sedia odbornici. Doteraz.
Pochopil si ma presne naopak. Osobne to otváranie ked je o 20 km vedľa situacia ešte zlá za hlúposť. Iba ak by zakázali pohyb medzi okresmi.
Gréci nech radšej niečo spravia so svojou treťou vlnou. Denne tam umiera pomerne k poctu obyvatelov o dosť viac ludi než u nás a aj nových pripadov maju oveľa viac Kto by sa tam šiel nakaziť ? Len blázon.
Ked to zobral do svojich rúk Matovič, VSŽ do roka krachnú, alebo ich odkúpia Číňania.
Kto toho veľa robí, občas spravi aj nejakú chybu. Podstatne ale je, že žil ako bežný človek a z politiky neodišiel so súkromným tyyskáčom, vilou na Floride a zbierkou limuzín ako poniektorí jeho rovesníci.
A cely život si platil odvody na dôchodok, ktorý si vôbec neužil.
Prečo nenapíšete či bol pričinou covid, alebo odložená "odkladná" zdravotná starostlivosť ?
A nie ja nahodou tych obeti tak "málo" prave preto že sa všade vo svete robia tie podla teba zbytočné opatrenia ?
Uvažuješ ako istý starosta v rekreačnej oblasti ktory dal od priepasti odstrániť zabradlie s tým že je tam zbytočné, lebo za 40 rokov čo tam stálo nik do tej priepasti nespadol, a obec predsa nebude pre nič za nič platiť jeho opravu. Ešte v tom roku dole skončili traja turisti.
Som futbalový funkcionár v červenom okrese. Budúci týždeň budeme hrať v oranžovom, takže my všetci z červeneho si tam po zápase budeme môcť dať večeru a pivko v interiéri reštaurácie, lebo tá stavebne stoji v oranžovom okrese. Keď k nám ale o týždeň prídu na odvetu, hoci sú z oranžoveho okresu, budeme ich môcť usadiť akurát tak na terasu, lebo naša reštaurácia stoji v červenom okrese. Ak sa však dohodneme že oba zápasy odohráme na ihrisku súpera, veď v zime a daždi aj tak diváci neprídu, všetci budeme môcť svorne posedieť v interieri.
To človek s normálnym rozumom len tak nevymyslí. Na to potrebuje minimalne titul profesora + PhD. a k tomu plat člena pandemickej komisie. Som zvedavý kolko svadieb sa teraz presunie do susedných okresov.
Lebo vírus, teda aspoň podľa pandemickej komisie nezaujima kde sa človek celý týždeň pohybuje, ale len to, kde sa práve bude nachádzať pri nejakej činnosti. A hlavne ake bydlisko ma zapisane v občianskom, aj keď od školy žije na druhom konci vlasti.
Som futbalový funkcionár v červenom okrese. Budúci týždeň budeme hrať v oranžovom, takže my všetci z červeneho si tam po zápase budeme môcť dať večeru a pivko v interiéri reštaurácie, lebo tá stavebne stoji v oranžovom okrese. Keď k nám ale o týždeň prídu na odvetu, hoci sú z oranžoveho okresu, budeme ich môcť usadiť akurát tak na terasu, lebo naša reštaurácia stoji v červenom okrese. Ak sa však dohodneme že oba zápasy odohráme na ihrisku súpera, veď v zime a daždi aj tak diváci neprídu, všetci budeme môcť svorne posedieť v interieri.
To človek s normálnym rozumom len tak nevymyslí. Na to potrebuje minimalne titul profesora + PhD. a k tomu plat člena pandemickej komisie. Som zvedavý kolko svadieb sa teraz presunie do susedných okresov.
Lebo vírus, teda aspoň podľa pandemickej komisie nezaujima kde sa človek celý týždeň pohybuje, ale len to, kde sa práve bude nachádzať pri nejakej činnosti. A hlavne ake bydlisko ma zapisane v občianskom, aj keď od školy žije na druhom konci vlasti.
Vraj manžel Nasti K. 2x očkovany leži s COVIDom v špitáli.
Odporúčame