Počet hospitalizácií klesol za dva dni o takmer 150, pribudlo 36 úmrtí
Mám deti na škole kde sa vyskytol v (zatiaľ oficialne) v 1 triede na 1. stupni covid. Nikto nikomu nič nepovedal, škola zamlčiava. Učitelia povedali že riaditeľ dal zakaz o tom hovoriť, aby sa " neširila panika". Na priamu otázku riaditeľ povedal že trieda bola poslaná do karantény "z preventívnych dôvodov na zaklade pozitívneho testu v rodine žiaka". Skutočnosť pritom bola taká, že už dva tyždne pred tou "preventivnou" karantenou postupne v triede absentovalo 7 detí. Triedna učiteľka si nedala žiadnu námahu zistiť čo sa deje a vyučovanie pokračovalo. Zatvorením tej jednej triedy vec považujú za vybavenú a dnes víťazoslávne oznámili, že žiaci sa už testovať nemusia ani na 2. stupni.
Takže o tom koľkých ďalšich na škole tie pozitivne deti nakazili sa dozvieme cca o mesiac keď zoberú do špitálov prvých nakazených rodičov a starých rodičov.