Bavil som sa o tom s hygienickom z ÚVZ, oni ich priebežne monitorujú. Vysvetlenie je jednoduché. Bezdomovci žijú celý čas vo svojej "bubline", alebo tlupe či ako to nazvať, a ich kontakty pri ktorých môže dôjsť k prenosu sú minimálne. Každý sa ich totiž stráni, a smradľavé ho bezdomovca si nik nepripusti blízko k telu. V lete nebehali do zahraničia na dovolenky, nechodia po baroch a diskotékach, a ako všetci vieme, covid sa nedá chytiť len tak zo vzduchu, treba na to blízky kontakt aspoň 15 minút.


