Slovensko hlási 38 nových prípadov koronavírusu
S chrípkou nežijeme, ale umierame. Ročne stovky ľudí na Slovensku a okolo pol milióna na svete. Lenže ľudia vydávajú za chrípku aj kadejaké sopliky a to potom vedie k zľahčovaniu situácie. Chrípka je vážna a ťažká choroba. Smrteľná. Problém je, že len málo ľudí dokáže rozlíšiť chrípku od bežnej virózy alebo nádchy. A lekári na to tiež kašlú a chrípku začínajú riešiť až keď sa dostavia ťažšie stavy. Bežný postup je taký, že príkážu pacientovi ležať doma, prípadne mu napíšu antibiotika, síce zbytočne, ale aby vykázali činnosť a snahu. A až keď už je na tom zle, začínajú ozajstnú liečbu chrípky. Pre mnohých žiaľ neskoro. Máme šancu teraz to zmeniť, ale žiaľ zdá sa, že tak ako ľuďom nevadia stovky úmrtí ročne na chrípku, nebudú im o chvíľu vadiť ani stovky úmrtí na COVID. Lebo by museli trošku obmedziť svoj bujarý životný štýl a začať nosiť rúška a dezinfikovať veci a ruky. A ľuďom je prednejšia pohodlnosť a sebectvo, než záchrana životov.