Úmrtnosť takmer 50% stojí za zamyslenie. Teraz si už ľudia snáď uvedomia, že s chrípkou sa nechodí do roboty, do škôl a škôlok.
Úmrtnosť takmer 50% stojí za zamyslenie. Teraz si už ľudia snáď uvedomia, že s chrípkou sa nechodí do roboty, do škôl a škôlok.
Kamionista je celý deň zatvorený v kabíne svojho auta a po “šichte" je tak unavený že určite nenavštevuje diskotéky, či iné hromadné podujatia. V princípe to bolo aj počas prvej vlny veľmi bezpečné povolanie. Až na to, že diaľničiari namiesto dezinfekcie pozatvárali všade diaľničné WC a oni potom chodili na "potrebu"
do priekop poprii cestách.
"...aby ľudia, ktorí prichádzajú zo zahraničia, rešpektovali nariadenia hlavného hygienika...."
Mimochodom, v koľkých jazykoch tie nariadenia vydáva ? By ma zaujímalo koľko zahraničných návštevníkov Slovenska už zablúdilo na stránky ÚVZ. Admin z Úradu verejného zdravotníctva by mohol pozrieť koľko návštev tej stránky malo zahraničnú IP adresu. Včera som v meste stretol skupinu z Číny. Hodil som s nimi reč. Nik ich nikde nekontroloval, nič im nik nehovoril. Ubytovali ich v hoteli a hotovo.
Keď bolo všetko zatvorené, ľudia sa chceli testovať lebo sa báli smrti. Strach z choroby už opadol a teraz keď je všetko pootvárané sa ľudia skôr boja, že ak by im vyšiel pozitívny test, zatvorili by ich do karantény. A to by nemohli chodiť do roboty, do fitiek, reštaurácií a nákupných centier. A tak kým nemajú vážny priebeh choroby, tvária sa že sú v poriadku. A vážny priebeh má tak 10%. Teda súčasný stav sa štatisticky prejaví tak o 2 týždne.
Nepokaz to premiérovi, nedaj sa testovať.
Bohatí samoplatcovia si už testy dávno dali spraviť a po desiatom negatívnom ich to prestalo baviť. Chudobe musí testovanie nariadiť všeobecný lekár aby to preplatila poisťovňa. A keďže všeobecní lekári v piatok robia len do obeda a cez víkend nerobia vôbec, je za tieto dni málo testov. Zajtra to opäť vyskočí keď dnes po víkende odoberú vzorky. Cez víkend predpokladám že testovali len ľudí z urgentných príjmov.
Len či ťa po prílete z EU Číňania nezatvoria na 14 dní do štátnej karantény ? Vyhraď si aspoň mesiac, aby si stihol popri karanténe aj tu dovolenku.
Inak čítal som tu nedávno, že Cyprus v rámci podpory turizmu prisľúbil preplatiť liečbu každému turistovi, ktorý sa na jeho území nakazí COVIDom. Tak ma napadlo, koľko preplatia pozostalým, ak tú liečbu neprežije. A tiež ako sa bude dokazovať že sa nakazil práve tam, keď je priemerná inkubačná doba 10 dní a dovtedy nemusí mať žiadne príznaky.
Tak rozsiahle otvorenie hraníc nebol dobrý nápad. Včera večer v TV hovorili, že Chorvati a Slovinsko znova zvažujú zatvorenie hraníc, nakoľko mnohí z prichádzajúcich turistov sú nakazení. Pritom 2 - 3 týždne do zadu mali nulu a už im to znova rastie.
Ja robím hlavne v piatok až nedeľu (za normálnych okolností) a nesťažujem sa, lebo zarobím za 3 dni rovnako ako keby som robil 5 dní. A cez týždeň mám čas v kľude voziť deti do školy a na krúžky.
Rozkaz znel jasne. Muž s koženou brašnou nesmí projít, a nedeľa je sanitárny deň, aj keby sa to mohlo urobiť aj v sobotu.
Potrebujeme sa predsa nejako dopracovať k vymodlenemu black-outu.
A to si kde vyčítal ? Chodím po Ázii roky, rúška tam nosia bežne v zime aj v lete, a ak trpia nedostatkom kyslíku, tak skôr z množstva áut a motoriek v uliciach než z tých rúšok.
Za včera 14 a my otvárame hranice s nakazeným Poľskom, vidí sa mi že Matelko tu chce mať od 1.7. namiesto prázdnin ten svoj vytúžený black-out.
Ja oddychujem radšej v sobotu po tom čo som unavený z pracovného týždňa. Nechce sa mi sobotu ráno vstávať len preto aby som nakúpil.
Nik ti neprikazuje že musíš mať otvorené. Ja cez víkend pracujem v záhrade lebo cez týždeň pracujem v robote a šľak ma išiel trafiť keď mi slimáky žrali jahody a ja som si nemal kde kúpiť granule proti nim ani zlomený list do pílky. Kto chce nech otvorí, kto nechce nech sedí na zadku v kostole. Prečo keď je pekne v sobotu nemôžem ísť do prírody ale musím behať po nákupoch v preplnených obchodoch lebo v nedeľu keď bude pršať už nikde nenakupim a cez týždeň nestíham.
Netriafaš úplne mimo, písali tu čosi o tom, že sa chystajú zatvoriť elektráreň Vojany. Asi z vlády unikli utajované materiály s dátumom black-outu. Počas neho elektráreň nebudeme potrebovať.
"Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová nariadila v stredu armáde, aby dozerala na hranice Nového Zélandu. Krok premiérky je reakciou na chybu, ktorá umožnila návrat ochorenia Covid-19 do ostrovnej krajiny. Informovala o tom tlačová agentúra AFP."
Kedy si Matelko uzná, že zrušenie karantény, ochrany hraníc a umožnenie nekontrolovaného vstupu kohokoľvek na Slovensko bola tiež chyba ?
Preplatia aj letenku 1. triedou a prezidentský apartmán ? Alebo novinari neprelozili cely text a zamlčali ten podstatný dovetok známy aj zo Slovenskej "pomoci", ktorý znel: 50%, najviac však 540 EUR ?
Ľudia, prestaňte blbnúť a správajte sa zodpovedne, lebo namiesto prázdnin začne 1.7. black-out.
Keď už Peking hovorí do sveta že je to vážne, tak to bude mega prúser. Pre istotu vybehnem do obchodu po pár kíl ryže a cestovín.
Odporúčame