tak tu mas ty SOCKA, Jedným z faktorov, ktoré podľa predstaviteľov viacerých miest dostanú rozpočty samospráv v budúcom roku pod veľký tlak, sú vládne opatrenia znižujúce ich príjmy. Ide pritom napríklad o tzv. rodinný balíček zahŕňajúci zvýšený daňový bonus, na ktorého dôsledku poukazuje košická radnica.Medziročný nárast výdavkov súvisiaci s rôznymi vládnymi opatreniami a balíčkami, ktorý musíme zapracovať do nášho rozpočtu, predstavuje bezprecedentnú sumu 34,2 milióna eur,“ povedal riaditeľ magistrátu mesta Marcel Čop. Hoci Košice nepôjdu cestou zvyšovania daní, dodatočné príjmy chce mesto hľadať inde. Jednou z ciest má byť zvýšenie poplatkov za odpad.A to sa netyka len kosic, ako povedala ekonomka mesta, matovicove podvodne baliky v praxi, tak mi nemel ze zrovnali nejaky zakon, akurat ho dobre doj**li

