Separatisti na východe Ukrajiny vyhlásili nový štát Malorusko
Niet sa čo čudovať, po tom čo spôsobili Ukrajinci ostreľovaním miest kde žijú civilisti a diverznými akciami úlohou, ktorých bolo zabíjať ľudí, a zastrašiť ich, že už nechcú mať s Ukrajinou nič spoločné. U nás sa samozrejme o tom nepíše, ale perzekúcia ruského obyvateľstva je neúnosná aj v prihraničných oblastiach Donbasu. V parlamente neustále prebiehajú tendencie zakázať ruštinu ako oficiálny jazyk, pritom asi 40% obyvateľov Ukrajiny rozpráva po rusky. Riešenie ukrajinského problému je v nedohľadne a ľuďom už došla trpezlivosť. Zaslepenosť OBSE už ani nezakrýva. Z Ukrajiny sa stala Lýbia.
Na druhej strane Poliaci budú tomu len radi, pretože si už dávno nárokujú na Ľvov. Maďari čím ďalej tým viac a rozhodnejšie tlačia na autonómiu, väčšina z nich už má maďarské pasy a na svoje si prídu aj Rusíni, ktorí nie sú uznávaní ako etnikum a taktiež by chceli svoju autonómiu.