Spojenci ako lusk
Súhlas p. Javurek, len chcem dodať, že nie všetci Američania na vojne v Iraku prerobili. Po dobytí Iraku prešlo asi 80% ťažby ropy do západných spoločností, prakticky hlavne amerických a tie si pochvaľujú, majú obrovské zisky. Pričom do vojny nedali nič, všetko ako správne píšete išlo z vreciek daňových poplatníkov. Toto si musia uvedomiť Američania, čo bolo skutočnou príčinou vojny s Irakom, a aká zámienka sa k tomu našla a vtĺkla Američanom do hlavy . Aj náš Dzurinda videl na mapách, keď bol v USA, továrne na výrobu chemických zbraní. Detto sa odohráva aj v Iráne. Keby nemalo Rusko Sibír s bohatými zdrojmi surovín a energie, tiež by bol k nemu iný prístup. Žiaľbohu zdroje surovín sa postupne stenšujú , ťažba v polárnych oblastiach je drahá a tak zostáva len Sibír. A tá patrí Rusku.
Čo sa týka NATO, najväčší prispievateľ sú USA, ale NATO sa najviac využíva v ich záujme. Ono by to chcelo aby EÚ vytvorila svoju armádu, ktorá by operovala v jej záujme a nech USA majú svoju armádu.