Ide o to komu to prospelo, Rusko jednoznačne určilo pôvodcu a má na to aj dostatočné vybavenie. Jednoznačne to boli USA. Nálet a následná propaganda má za úlohu zdiskreditovať Assada, keď to už inak s ním nejde. Je to zopakovanie podobnej akcie ako MH17. V tomto smere amíci nemajú zábrany.


