Celý ten cirkus je o zviditeľňovaní Pobaltia a aby ich predstavitelia mohli robiť ramená voči Rusku. Otázka je či Rusko potrebuje tieto pobaltské republiky? Tam nič nie je, neviem o tom, že by sa od Poľsko-Litovskej únie bojovalo o ne. Vždy boli pricapnuté niekomu: Rusku, Poľsku, Prusku, neskoršie ZSSR, Nemecko a zas ZSSR. Pre ZSSR mali význam ako potvrdenie tézy celosvetového šírenia komunizmu. Rusko má svojej zeme dosť a to ešte omnoho bohatšej. VNaviac v časoch ZSSR ich rozpočty boli vyššie než ich tvorba a tak na nich doplácali republiky ako napr. Ruská a Kazachstan.


