inštalovanie nových programov
No dobre. V zaciatkoch sa Linux tiez zacal vyvijat v roznych vetvach - Slackware, RedHat, Debian, Solaris, Mandrake, Gentoo...To boli tie zaciatky, ked sa vsetko riesilo cez konzolu, bash, kompilacie, konfiguraky... Prva uzivatelsky nenarocna platforma vysla z Mandrake a vola sa Mandriva - funguje doteraz a je stale viac uzivatelsky privetiva. Z RedHat zase vznikla Fedora...Ale snad najvacsi boom zaznamenalo Ubuntu, ktore vyslo z Debianu. To sa najviac priblizilo k beznemu uzivatelovi, ktory proste nema zaujem cokolvek kompilovat, riesit zavislosti atd. Dnes je to komfortny system pre najsirsie masy uplne neznalych uzivatelov, kde len klikas a uzivas. I Linux pochopil, ze k beznemu uzivaniu potrebujes adobe flashplugin, w32 codecs - takze pri instalacii systemu staci zakliknut, ze chces aj neslobodny sw a vsettko je pripravene k okamzitej plnohodnotnej praci. Takze nehodnot z toho, co bolo - pokial sa chces k veci vyjadrovat, tak obetuj 1 hodinu (stiahnutie, vypalenie, instalacia)!