v Rakusku za Heidera som par rokov byval - to bol uplny sasek - s Orbanom sa porovnavat neda...a aj jeho ciele boli diametralne odlisne od velkomadarskej politiky.
v Rakusku za Heidera som par rokov byval - to bol uplny sasek - s Orbanom sa porovnavat neda...a aj jeho ciele boli diametralne odlisne od velkomadarskej politiky.
Isteze - Island je ostrov...Ale nemam pocit, ze by korporalny bankovy system, ktory nam chce teraz zase ukradnut dalsie miliardy pod hlavickou solidarity s Greckom, znamenal nejake dobro pre Slovensko...
rozhodnutie Benatskej komisie, ktore madarska vlada otvorene ignoruje...Myslim, ze fundovany minister zahranicia to mohol predvidat a uvedomit si, ze s madarmi nam ziadne Benatky ani Vollebaek nepomozu - iba jasne a nekompromisne stanoviska i opatrenia vlady SR muzu tuto sovinisticku rozpinavost nasich susedov zastavit! No a tam Dzurinda jednoznacne zlyhal!!!
Ano, na poste ministra zahranicnych veci to nazorne predvadza...
ISLAND! Od roku 2008 sa tam udiali USPESNE zmeny - znarodnenie bank, vyvodenie osobnej zodpovednosti megazlodejov a zmena celeho systemu demokracie. Korporalne verejnopravne media uvrhli tvrde embargo na pravdive informacie, ktore sa udiali v tomto ostrovnom state - preco asi?
to je len jeden z malych criepkov - moj nazor poznas - pokial nebude bankovy sektor znarodneny, nic sa nezmeni!
Vyborne kaplan - a teraz mi prezrad, co z toho robi sucasna vlada -
reformy?
dane? - tie zvysila
zdravotnictvo?- ide dole vodou, rusia sa lozka atd
skolstvo? - je mizerne tak, ako platy pedagogov - za malo penez malo muziky
naklady? - stale sa tuneluje, predrazuje a stat si poziciava miliardy
korupcia? - kvitne nadalej a NIC sa nedeje
Tak mi prezrad, preco by mali ludia verit sucasnej vlade???
No tak ten posledny riadok je skutocne zabavny... Ake hodnoty vytvotili ti pravicovi? Noze daj - kolko toho pre nase blaho vybudovali...
Ved je to totalne naopak - pravicovi i lavicovi rozpredali to, co vybudovali ti cerveni za 40 rokov - a rozpredali je hlupe slovo - skor ukradli, prejedli...Ked nesuhlasis, tak mi prezrad, kde su tie zisky za vsetok ten statny majetok?!
a uz je to zase tu :) Nie nemozu! Take hrable, ktore hrabu od seba este nenasli. Politici su len zamestnanci zaujmovych skupin, ktore financuju ich kampan - ked to nejde uz koli nastvanym ludom doprava, tak sa to urobi zlava za ucasti velkohubych hesiel o socialnej spravodlivosti... Za 21 rokov si este politici neusili na seba jediny ucinny zakon, ktorym by pykali za svoje skutky, ktorym by zabranili tunelovaniu, ktory by bol dostatocnou hrozbou pred svinstvami...
Ani sa o to nesnazim... Ostatne ja niesom ziaden volic - od 89 teho som akosi nestihol prist k urne. Dlho som si myslel, ze to nieje dobre a ze sa nechovam ako zodpovedny obcan. Teraz som vsak stale viac presvedceny, ze o h... ide - v ziadne napravu nejakymi volbami neverim a priklanam sa ku krasnemu nazoru, ktory som nedavno cital v jednom ceskom denniku na temu demokracia "Kdyby volby mohli neco zmenit, tak je zakazou..."
No konecne si aktualny!...akurat nechapem, preco Slovensko potrebuje Mikulasa Dzurindu???
Tieto obete NATO niesu prve - akurat to prvy krat priznali... Obludnost celej tejto libyjskej anabazi a tupost lzivych zdovodnovani o ochrane civilistov, zachrane ludskych zivotov atd z ust najvyssich statnych predstavitelov zapadnych krajin a NATO, jednostrannost kritiky AI a OSN, sproste lzi o Viagre..., tvrda cenzura na informacie zo strany napadnutych...V takom rozsahu to este nikdy nebolo. Az na par zatvrdenych obdivovatelov zapadnej "demokracie" uz cely svet vie, o co sa v tej Libyi jedna - ale agresiu nie a nie zastavit. Mne je uz zle ked si precitam nejaku novu spravu odtial - neviem si ani predstavit, ako musi byt zle Obamovi, Sarkozymu, Cameronovi, Rassmunsenovi, Pan Ki Munovi, Clintonovej..., ked takto musia denne oblbovat obyvatelstvo v ramci svojej pracovnej naplne...zamestnancov korporacii.
Hmmm, tak teraz si teda klesol! Povedal by si to cezarovi aj do oci? Ty chudak!!!
aha, tak za to ze tato vlada sa navzajom vydiera, okrada obcanov a ze premierka neustale bohapusto klame moze Fico?
a precoze Centes od minulej tajnej volby odstupil a do tejto isiel?
A co tak komentovat lzi nasej sucasnej premierky kaplan? Minuly tyzden tvrdila, ze nezamestnanost klesla...a ona pri tom stupla! Co keby si sa zacal objektivne vyjadrovat - co povies? Tvoja antificovska propaganda je bud fobiou - stihomamom, alebo schizofreniou...alebo si skutocne plateny za to, co tu predvadzas.
Ale Radicova na tlacovke s hereckym patosom a dramatickymi prestavkami tvrdila cosi ine... Mame cestnu a pravdovravnu premierku - aj ti nezamestnani jej urcite uveria...
Zapad do Libye neprisiel davat, ale brat! Dotacie na rozputanie demonstracii a fungovanie "povstalcov" boli dopredu naplanovane a uz prekrocili svoj limit. Za tu dobu nedokazali rebeli ovladnut krajinu a odstranit Muamara - preco? Pretoze ich obyvatelstvo nepodporuje, ale stoji na strane Kaddafiho... Libya bola najvacsim omylom nosatych majitelov korporacii - chceli zlikvidovat dobre fungujuci socializmus bez plotov, v ktorom sa obycajnym ludom zilo vyborne - a ti uz niesu taki hlupi, aby si nevedeli spocitat, co im prinesie velka "demokracia" a privatizacia ich ropneho bohatstva - hlavny zdroj socialneho blahobytu.
Ano, to je vysledok masivnej antificovskej medialnej masaze zapocatej pol roka pred volbami, ktora vyvrcholila "senzacnym" objavom 9 rokov starej nahravky s ktorou si Lipsic isiel splnit 2 dni pred volbami obciansku povinnost...Ked sa k tomu pripisu bohapuste klamstva stran zlepenca o neprivatizovani, nezvysovani dani, legalizacii travy atd..., tak vysledok je taky aky je. Neda sa to ale vytknut obcanom - ti uz ani neveria comu maju verit a pred tymi volbami boli naozaj vydatne krmeni - tak to vyzera, ked maju verejnopravne media v rukach bankari a korporacie.
hodnotime kapitalizmus, nie obsah nasho zivota - obsahom mojho zivota teda rozhodne kapitalizmus nieje! K tym tvojim dvom "zmysluplnym" slovam kapitalizmu: Sloboda? Ak hovoris o slobode pohybu, tak ano...ale inac je to ta najtvrdsia diktatura - penazi! Zodpovednost? Ta sa v kapitalizme zuzuje na MOJ dom, MOJU pracu, MOJ majetok, MOJE konto...Ziadnej zodpovednosti voci krajine, statu, ludom, okoliu, svetu...kapitalizmus nenapomaha, ale ju valcuje! Mozno sa este dozijeme systemu, ktory bude lepsie zosobnovat tie zmysluplne slova - kapitalizmus to vsak rozhodne neni - to je cesta spat - smerom k opiciam.
Odporúčame