Pricina? Kapitalizmus!
Furst-Hron - citam tvoje prispevky a akosi nemozem prist na to, co bam chces povedat..???
hmm a co gramatika, pan doktor?
V susednej Syrii uz Asad zabil ovela viac NEOZBROJENYCH!!! demonstrantov, ako udajne zabil Kaddafi - a ziadna BR OSN nezasada, nic sa nedeje..., Obama to iba akoze odsudil...Sarkozy, Cameron to ani nekomentovali...Radicova nemusi urobit najtazsie rozhodnutie v zivote...
Nebude to nahodou tym, ze v Syrii nemaju znarodnene ropne polia a vysoku zivotnu uroven?
Ruku na srdce - keby som vedel, ze za cely mesiac poctivej prace dostanem iba 300 euro hrubeho, tak tiez radsej zostanem doma na socialke a robim nacierno! Myslim, ze Anglicko je dobrym prikladom toho, ze i cigani dokazu pracovat, ked za to nieco je...Teda problem na nasej strane je viac ako 3 nasobne nizsia minimalna mzda, ako v zap. statoch EU = sproste zdieranie!
Co sa tyka spiny, kriminality, incestov atd.., ta za to skutocne mozu romaci len sami.
Nejake vyjadrenia USA, OSN atd nam mozu byt uplne u riti...vidime dobre, coho su tie staty a institucie schopne - mali by na Bratislavu vypustit par Tomahawkov, aby pred nami ciganov ochranili...
Za socializmu bola povinnost pracovat - pre kazdeho, teda aj pre cigana. Vsetci mali pracu, trvalo to 40 rokov a aj tak ich to nijako nezmenilo - bordel okolo seba robia rovnaky, decka posielaju kradnut, podvadzaju, nicia svoje pribytky a peniaze urcene pre rodinu prehajdakaju za chlast a hazard. Kto za to moze?
No zatial este v zaujme ludskych prav a ochrany demokracie, na nas nevypustaju Tomahawky...tak je to v pohode!
Ze by som bol laviciar?? Mozno...Ja neverim ziadnej moci liberalneho trhu a konkurencie, ktory vsetko vyriesi, odstrani nezamestnanost, zvysi mzdy, vylepsi socialnu oblast, da ludom istoty...Podla mna kazdy. kto tomu este dnes veri je naivny hlupak, ktory si nevsima co sa okolo neho deje a ktory sa nechce ani zamysliet! V dnesnom preludnenom a pretechnizovanom svete, je odstranit nezamestnanost v kapitalizme totalnou utopiou. Trh je preplneny a kapitalizmus ma zakladnu zasadu najvacsi zisk/najmensie naklady! 21 rokov niekto furt nieco slubuje, ale najprv musime znizit, zvysit...stara pesnicka (4 roky sa to marne snazil Fico zastavit) Verim jedine delbe prace, znarodneniu vsetkeho "sprivatizovaneho" a obnove polnohospodarstva, aby SK bolo sebestacne - zradlo bude za chvilu najdolezitejsie. Budem volit toho, kto tieto veci bude mat v programe!
Odporúčame