bol tam pritomny mandat "rozpredavat statny majetok"?
to mi hned nieco pripomenulo. Tunak sa kamaratim s jednym mexicanom. Je hrdy na uspechy svojej vlasti - vyborne gitary, cigary, nadherna muzika...ale zit radsej zostane v cudzine.
Myslim ze to Mexiko je dobry priklad - Slovensko ma tvrdo nasliapnute do asocialneho a neludskeho kapitalizmu a la juzna amerika
ja to nazyvam lupez, pretoze k tomu predavaci nedostali od ludi mandat!
Dzurindom NALUPENYCH 360 milard z nezmyselnych a spinavych privatizacii statneho majetku!
ja by som to nakvalifikoval na "vlastenectvo" - Proste ma zaujima co sa deje v mojej vlasti, kam sa raz mienim vratit...
No a ako je mozne, ze taky minister tam bol tou SPRAVODLIVOU vladou dosadeny a napriek pruserom tam este je???
mna by len fakt zaujimalo, kde na ten svoj socialny system, zdravotnictvo, skolstvo, verejnu dopravu atd beru ti svedi???
Cely ten vyvoj ekonomiky si mozes strcit vies kam. Pokial sa aj zisk dobrej ekonomiky rozkradne a rozoberie "povolanymi", k ludom nedostane v podobe zvysenej zivotnej urovne, tak si celu tu uctu, respekt, obdiv a prosperitu mozes strcit do analu!
Da sa suhlasit, akurat ten druhy trtko napriek svojim tvrdym vyhradam spolupracu s HZDS nikdy nedementoval...Ten prvy trtko to vsak viac krat verejne vylucil!
A mas pravdu i v tom, ze mu to najskor nezabudneme ja a ty a este par dalsich - stado voliacich oviec uz vsak o roku 2006 nevie nic. Nic vsak nemeni na fakte, ze stadu oviec je nechutny Mikulas proste nesympaticky uz len svojim potkanskym zjavom a metodami.
no este mi povedz, ako ti obycajni slovenski obcania pocitili ten respekt, uctu a obdiv???!!! Pamatam sa, ako za Dzurindu pani poslankyna testovala vyzitie z minimalnej mzdy...
Dzurinda uspesne predstihol svojho odvekeho nepriatela Meciara - v rebricku najneoblubenejsieho slovenskeho politika!
Cela jeho kariera bola zalozena na protimeciarovskom boji a...v roku 2006 chcel s Meciarom vytvorit koaliciu - taku hyperfalos, pokrytectvo a uskocnost mu ludia len tak nezabudnu!
Galko je aspon ekonom - obchodnik, ktory si vie spocitat primy a vydaje...Dzurinda je totalna nula, ktora sa ale tvari nesmierne dolezito. Na tej dedinskej stanici by mu to ako vypravcovi slusalo viac!
"nie som si celkom istý, či je práve pán Mikuláš Dzurinda tým človekom, ktorý má v tomto prípade posudzovať niekoho amatérskosť a nejaké poškodzovanie Slovenskej republiky v zahraničí."
Vyborne pan Galko! Pan Dzurinda to urcite vyriesi nejakym zabehnutim maratonu po Cypre - ved aj v Budapesti to zazracne pomohlo a vztahy s Orbanom su odvtedy nadstandartne...
No a co - mali by rast niekolkonasobne rychlejsie - nech uz prestaneme fungovat ako kolonia s lacnou pracovnou silou!
blbost -v Skandinavii sa proste nekradne - to je vsetko!
Ale ma alternativu - zacnite okresavat rozkradacky statnej kasy, nezmyselne vydaje, obrovske platy a odmeny pre vselijakych "tajomnikov", vyhadzte polovicu zamestnancov vselijakych uradov...a az potom siahnite ludom na to malicko!
Predavat co neni vase a ozobracovat ludi a vsetko zvalovat na Fica - nic ine neviete, vy jeden arogantny hnup!
Co si o tom myslim? Ze by skoly mal komplet hradit stat a ubytovanie v internatoch by malo byt tiez statom dotovane aspon z polovice. Jedinou podmienkou k studiu by mala byt schopnost a pracovitost studenta. Tak by to bolo spolocnosti osozne a spravodlive - deti predsa nemozu za to, ze ich rodicia su chudobni!
Na skolach by teda studovali a diplomy dostavali len schopni adepti - bez ohladu na spolocenske postavenie! Ked moze stat dotovat televiziu, kulturu, ciganov,... moze i skolstvo. Stacilo by zatrhnut obohacovanie sa na statnych zakazkach, obrovske odmeny, zbytocne vladne vydaje - stat by mal strhnut zo seba tie trsy parazitov a dosledne vymahat dane aj od velkopodnikatelov a bank! - Na vsetko by bolo.
Toto je zase iba krok proti ludom!
Takze deti z chudobnejsich rodin nemaju sancu - nech by boli akokolvek nadane a sijkovne....Toto ma byt ten pokrok oproti socializmu?
tak, tak - uz som zistil, ze urcitym ludom je absolutne zbytocne nieco vysvetlovat...
Odporúčame