Ak sa EÚ nevzoprie americkému nátlaku, nikto ju v medzinárodnej politike už viac nebude brať vážne. Ak sa Brusel vzdá aj teraz, USA mu budú ešte viac vnucovať svoju vôľu. Európania musia podľa Sachsa ignorovať americké sankcie a európske firmy sa nesmú nechať odradiť od biznisu s Iránom. Ak by sa USA pokúsili trestať ich za to, bude potrebné riešiť celý problém na pôde WTO a BR OSN, kde sa Európania môžu oprieť o podporu Ruska a Číny.


