Nevzdelancov mozno bezpecne rozpoznat podla jedenho znaku: dokola tocia o veciach, ktore nevedia ukazat a dokazuju, ze vydavaju svoje mokre sny za fakty.
Nevzdelancov mozno bezpecne rozpoznat podla jedenho znaku: dokola tocia o veciach, ktore nevedia ukazat a dokazuju, ze vydavaju svoje mokre sny za fakty.
Existuju aj priekopnici vo vynaliezani perpetua mobile, ale vacsina vynalezcov sa k tomu este neodhodlala.
Na Katedre ustavneho prava UK urobili tanalyzu pod nazvom: Odvolanie parlamentu prostrednictvom ludveho hlasovania v clnskych statoch Rady Europy.
A tieto dve krajiny su jedine nielen v EU ale aj medzi clenskymi statmi Rady Europy, ktora ma vacsi pocet statov nez EU.
Ja som pisal, ze volebne pravo, ked zenu moze policia zbit na ceste do volebnej miestnosti, asi nie je to prave orechove a nieco, co by sa dalo vychvalovat.
Porovnavat pravidla nosenia hijabu pre vsetky zeny v krajine s protokolarnym predpisom vstupu na jednu partikularnu udalost je dost hlupe odlahcenie, ktore odvadza pozornost od podstaty veci. A o to ti zjavne islo. Podobne ako so slipami.
Ale prave tieto kelnoviny zaberaju u nevzdelanych a nemajetnych. Ved si spomen ako ta jedna jedina fraza katapultovala Kelnu do politickych vysin.
Ja velmi dobre viem na co si ragoval, ale ty toho zjavne nechapes ovela viac. Z tvojho prispevku vyplyva, ze nechapes vyznam jednotlivych slov. Ak niekto niekam nechodi v slapkach, neznamena to, ze v nich ist nemoze. A to so slipami je naozaj zufale. Nebavime sa predsa o tom ci chodit polonahy, ale o tom, ze je predpisane nosit nieco na hlave a aby toho nebolo dost, tak este aj ako si to spravne nasadit.
Prezradi nam autorka, preco ustanovenie o skrateni volebneho obdobia referendom maju len dve krajiny EU?
Platim tzv. milionarsku dan, ktoru zaviedla ista politicka strana na financovanie hygienicko-socialnych balickov a poukazok zadarmo pre svojich nevzdelanych a preto nemajetnych volicov. Zda sa ti to malo?
Fenomen vekslakov je na Slovensku popularny aj vo vrcholovej politike. Kedysi bol ministrom financii byvaly vekslak, ktory uz ako minister veksloval kurz konverzie koruny na euro a teraz mame byvaleho vekslaka v druhej najvyssej pozicii v state.
A ty si si nastudoval, ci volebne pravo zien v Irane upravuje aj oblecenie?
Je to tvoja chyba, pretoze si zjavne neporozumela otazke, teda ze som sa pytal na konkretny priklad funkcnej konfederacie.
A to je prave jadro problemu. Rozmyslajuci clovek by sa pytal, co to je ta konfederacie a chcel by sa pozriet, kde a ako funguje. Tebe a dalsim tebe podobnym stacili medove motuzy pod nosom, ze kazdy ma mat svojich zastupcov a ved nejako to bude fungovat.
Len takto si mohla uverit iluzii, ze Meciar chcel spolocny stat. A teraz uz sa nezmoźes na nic ine nez stale dokola tocit mantru, ze Cesi rozbili spolocny stat.
Mala ist do Kremla kam chodil ako na klavir mrzak telom aj dusou, ktory teraz konci?
Neodpovedala si na moju otazku, takze ju zopakujem:
"Vies uviest aspon jeden priklad konfederacie, v ktorej kazdy clen mal medzinarodne-pravnu subjektivitu?"
Ukazal som ti citatom z volebneho programu, ze medzinarodne pravnu subjektivitu malo vo volebnom programe HZDS. Takze z toho jasne vyplyva, ze spolocny stat nechcelo HZDS od zacatku, teda este pred volbami 1992, ked pisali volebny program. Navyse samostatnost mala vo volebnom programe aj SNS, teda podstatna cast slovenskych politickych stran nechcela spolocny stat. ODS ani ziadna ina ceska strana nic take vo volebnych programoch nemali.
"Ak Mečiar žiadal niečo, čo sa nedalo splniť, tak je ešte väčší blázon ako sa doteraz zdalo."
To som pisal uz hore. Ale napriek tomu sa stale recykluju "rural legends" ze spolocny stat nechceli Cesi. Takze treba jasne pomenovat, ze Meciarove poziadavky boli nezmyselne.
Na to sa naajlepsie hodi citat z kultoveho ceskeho filmu Limonadovy Joe, ktory je na Slovensku navyse aj vysoko aktualny:
"Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina"
Ja som cakal ze ocitujes to, co si v programe nasla na potvrdenie tvojich tvrdeni, ze HZDS nechcelo plnu suverenitu. Ale ty len opisujes, co som citoval ja, teda nie si schopna uviest nic nove, a zopakovala si len to, co jasne ukazuje dve veci:
1. HZDS pozadovalo plnu medzinarodne-pravnu subjektivitu (ty si hore tvrdila ze to neziadali).
2. HZDS podviedlo volicov ked zablokovalo konanie referenda o suverenite.
Ja som sice odpovedal na tvoju otazku, ale nic z toho, co si pisala, som nepotvrdil.
A uz zacinas pisat uplne hluposti.
Napr. toto: "Pri spolocnych zalezitostiach musi byt konsenzus:" Alebo:"Konfederacia by nebola prva v historii ludstva."
Takze teraz ti dam otazku ja: Vies uviest aspon jeden priklad konfederacie, v ktorej kazdy clen mal medzinarodne-pravnu subjektivitu? Na tvoju odpoved sa tesim, ale dufam, ze ma usetris odkazov na tvoj hlavny zdroj, teda agenturu JPP, a uvedies konkretne overitelne informacie o funkcnej konfederacii.
Zdovodnila si to agenturou JPP (jedn pan povedal).
Na otazku, coho konkretne sa mali obavat na ceskej strane, ked referendom mohli ziskat nastupnictvo po spolocnom state, odpovedat nedokazes a opat zdovodnujes JPP (jeden politolog povedal).
Od zaciatku nie si schopna uviest ziadne konkretne overitelne informacie, stale len to JPP v roznych podobach.
Odporúčame