Ad: Ostatni vysokoskolaci boli povazovani za ludi vzdelanych vo svojom obore.
A preto desattisice ostatnych vysokoskolakov boli vyhodeni z prace a skoncili v kotolniach, skladoch a podobnych instituciach?
Ad: Ostatni vysokoskolaci boli povazovani za ludi vzdelanych vo svojom obore.
A preto desattisice ostatnych vysokoskolakov boli vyhodeni z prace a skoncili v kotolniach, skladoch a podobnych instituciach?
Socialisticky stat kedysi budovali len ti, co ho chceli. A ako ich budovanie dopadlo?
A co konkretne ponukate vy stari? Okrem teorie rovnakych zaludkov?
Ktorym slovam v mojej jednoduchej otazke si neporozumel?
"Slovenská spoločnosť bola za posledných 30 rokov zbavená úcty k práci a k vzdelaniu každého druhu vrátane manuálneho."
Pred rokom 1989 tu bola nejaka "ucta ku vzdelaniu kazdeho druhu"? A ako konkretne sa prejavovala? Tym, ze si proletarske a ruralne "elity" vyhradili pre svoje deti prednostne pravo pri prijimani na vysoke skoly?
Verim tomu. Ked si isiel opity z dedinskej krcmy tak si asi zabludil do susedneho okresu a objavil "svet".
Vidim, ze z nedostatku vecnych argumentov si taky frustrovany, ze si ani nezaregistroval, ze nasu bilateralnu diskusiu si zacal ty. Nabuduce ked budes mat len objemove kadidla, ake si predviedol vcera, radsej sa ani nezapajaj, pretoze len ukazujes mentalnu "uroven" umernu prostrediu, v ktorom si bol vychovany.
"Stále sme hľadali rôzne vysvetlenia, prečo za Západom zaostávame. Sme naozaj horší?"
Tuto otazku treba polozit inac: Preco sme vobec zacali za Zapadom zaostavat?
Podla vyvoja HDP na obyvatela boli udaje nasledovne (medzinarodne porovnatelne udaje v dolaroch):
1920: Rakusko 4183, CSR 3625
1937: Rakusko 5471, CSR 5403
1948: Rakusko 4793, CSR 5791
1950: Rakusko 6426, CSR 6563
1960: Rakusko 11302, CSR 9578
1989: Rakusko 28365, CSSR 16439
V roku 1948 bol pomer HDP na obyvatela CSR/Rakusko 120%, o dva roky bol pomer len 102% a v roku 1960 uz len 85%. Po dalsich 29 rokoch budovania rozvinuteho socializmu (1989) sa pomer dalej znizil na 58%.
Takze si treba polozit dalsiu tazku: V com sme boli horsi nez Rakusko?
Odpoved je jednoducha: Na rozdiel od Rakuska vladli v CSR/CSSR nevzdelane proletarske a ruralne "elity" a rapidne zaostavanie za Rakuskom je jasnym a nespochybnitelnym vysvedcenim vlady tychto "elit".
K tej pozicii Slovenska treba dodat ze sa to pokazilo za poslednych 10 rokov.
Kým ešte v roku 2011 bolo Slovensko po Slovinsku a Česku treťou najsilnejšou ekonomikou regiónu strednej a východnej Európy, za 10 rokov podľa oficiálnych čísel Eurostatu Slovensko predstihli všetky tri pobaltské krajiny, susedné Maďarsko aj Poľsko a dokonca tiež Rumunsko a Chorvátsko.
Nakadil si toho vela ale len si dokazal, ze nechapes vyznam pisaneho textu.
Bonifacovi som ukazal, na co je hrdy, teda na to, ze podla dostupnych informacii jazdci prepichli zajatca, ktory bol na povraze odvadzany z bojiska, a potom zneuctili jeho mrtve telo. Ze je bonifac na to hrdy, ukazuje len na "kvalitu" prostredia, v ktorom vyrastol.
A ty len odvadzas pozornost od temy, ze sa take praktiky uplatnuju vo vsetkych konfliktoch. Diskusia nebola o vsetkych konfliktoch, ale o jednom konkretnom a o jednej konkretnej udalosti, tak ako ju opisali historicke zdroje.
A sam si sa hore pytal, ako to suvisi s Aziou. Diskusia o tom, ze Hnusi budu sutazit v Azii, je obrazom toho, ze nielen ja, ale viaceri uz si uvedomuju, ze tato agresivna horda patri do Azie. Ked som ti to vysvetlil, tak zacnes tocit, ze ako moja odpoved na tvoju otazku o Azii suvisi s povodnou temou, a samozrejme nezabudnes pridat "cervene oci".
Ty poznas aj nejaky svet za hranicou tvojho ruralneho okresu?
Talent je jedna vec a charakter druha. U oboch menovanych je zjavny nepomer medzi talentom a charakterom, len v opacnych proporciach.
To sa ti fakt len zda. Ja som argumentoval dostupnymi faktami o okolnostiach usmrtenia spominaneho panovnika, nevsimol si si? Ako mam podla teba argumentovat, ked som oznaceny za oligofrenika? Poradis?
Co sa tyka Azie, prebiehaju konzultacie, ze by hnuski sportovci sutazili v ramci azijskych sportovych zvazov. Ani to si si nevsimol?
"Na tom nemohlo nič zmeniť žiadne referendum:"
Zasa tie ucelove zvasty o referende. Takze ked byvaly politruk povie, ze referendum nic nezmeni, tak referendum nebude.
"...aj keď cesta samostatnej SR bolo miestami veľmi hrboľatá."
Zabavne. Asi najvacsi hrbol na ceste samostatnej SR bol pad do ciernej diery Europy, ktory nastal po predcasnych volbach 1994. Autor komentara sa tvari ako svaty za dedinou a spolieha na to, ze si ludia nebudu pamatat, ze predcasne volby 1994 boli na natlak SDL pod vedenim byvaleho politruka. A vysledkom predcasnych volieb 1994 bolo odovzdanie moci do ruk slovenskej nacionalistickej pravice a napokon uz spominana cierna diera Europy.
Samostatny stat nie je samozrejmost, najma ak:
1. Ma priamu hranicu s agresivnou zapadoaazijskou hordou
2. Nie je v systeme kolektivnej obrany
3. Necha na svojom uzemi nerusene operovat spionov zapadoazijskej hordy pod diplomatickym krytim
4. Ma pocetnu kolonu hordofilnych nohsledov
5. Trpi stratou pamati o agresii zapadoazijskej hordy na uzemi statu
Najvyraznejsie to pochopili na Ukrajine (1-5), ale pochopili aj vo Svedsku (1 cez more, 2) Finsko (dlha 1, a 2).
Na Slovensku prejavuju tzv. narodne sily jasnu snahu o nepodporovanie Ukrajiny (dosiahnutie bodu 1), o vystupenie z NATO (2), a o navrat spionov (3). Kolonu hordofilnych uz mame, a je nielen pocetna, ale aj trpiaca stratou pamati o agresiii zapadoazijskej hordy na nasom uzemi.
Ides presne podla prirucky: ked chybaju vecne argumenty, ostavaju uz len invektivy.
Nazorne si ukazal svoj mentalny svet odvodeny od tvojich predkov pochadzajucich zo zapadnej Azie.
Pises, aby si zakryl svoje klamstva. Najskor, ze ho tvoji predkovia zahlusili, teraz, ze sa vyklady o jeho smrti roznia, takze ho mozno vobec nezabili tvoji pribuzni. Tak to dopadne, ked simplex zacne cielene prekrucat fakty.
Odporúčame