Afganské lekcie
".....aby sme priznali chyby, ktoré sme napáchali aj v Iraku, Líbyi, Sýrii a inde."
A co chyby, ktore "sme" napachali doma, na nasich ludoch za byvaleho rezimu? Ked sme im diktovali, kde a ako maju zit? Nad tym sme sa kedy kriticky zamysleli?
Afganistan zacina napadne pripominat byvaly rezim u nas po r. 68. Dnes Taliban vydal vyhlasenie, ze uz nebudu pustat ludi, ktori chcu odist, na letisko. Asi podla modifikovanej zasady, ze letisko nie je korzo. A ze vraj budu potrebovat talenty tychto ludi. Takze mozno budu do talentov strielat podobne, ako to robili nasi sudruhovia, ktori nam teraz kazu o kritickom zamyslani.