Nie sme ľudia inej sorty. Tlak ulice je k svojim utláčateľom stále veľmi vľúdny
Sudruzke autorke asi treba pripomenut nasledovne:
1. Treba porovnavat nielen platy ale aj vykonnost ekonomiky napr. HDP na obyvatela. V r. 1948 bola ekonomika CSR takmer na urovni Nemecka a cca o 10% lepsia oproti Rakusku. Ale uz v 1954 bola ekonomika CSR uz len cca 60% nemeckej a cca 80% rakuskej. Kde udelali soudruzi chybu?
2. Rozdiel v cestach do Rakuska a Nemecka sudruzka nepopisuje spravne. Teraz mozu ist ludia slobodne (niektori na robotu, ini na vylet, kazdy "podla svojich schopnosti") ale hlavne: nikto ludi nebude na hranici odstrelovat ako zajace. Mozno by sa sudruzka mohla porozpravat s niekym, ktoreho kamarati su v UPN zozname zabitych na hranici.
3. Ak boli odborari nespokojni, mohli chodit od roku 2012 do volieb 2020 s rapkacmi po ulici aj kazdy den. Preco nechodili? Stacili im hygienicko-socialne balicky a ine "oriesky"?
4. Sudruzka moze slobodne pisat komentare. Ako bolo mozne vyjadrit nespokojnost v casoch, ked sa "elity" samovyhlasili za veducu silu v spolocnosti?