kedy sa už EU a USA poučia, že sa nemajú miešať do politického diania iných krajín a povyšovať sa nad nich. Zase sa tvária , že iba ich patent na rozum je ten najsprávnejší a poučujú kde koho , že kto je demokrat a kto nie a pričom sami k demokracií majú veľmi ďaleko. Je bežné, že politici navštevujú svojich krajanov v cudzích krajinách, tak prečo by to nemohli urobiť Turci. Že vraj v Turecku chcú zaviesť prezidentský systém, ktorý vraj nie je demokratický a pritom v USA je presne taký istý systém a ten im nevadí. Tu je farizejstvo európskych a aj amerických politikov, že ak nám to vyhovuje tak sa spojíme aj z najväčším diktátorom viď SAE a pod.

