Čaputová napadla na Ústavnom súde paragraf 363
To nemusela Čaputová posielať na ÚS ,stačilo by keby svoju sťažnosť poslal do prvého ročníka na Právnicku fakultu. Aj prváci by jej vysvetlili, že zákon , ktorý je u nás uplatňovaný už od 2006 roku , /návrh Lipšica/, nemôže byť v rozpore s Ústavou, keďže aj v ústave sa píše, že každý má právo na spravodlivé súdne konanie. V trestnom konaní je prosecný postup taký, že najprv vyšetruje policajt, za dozoru prokurátora, keď vyhodnotia dôkazy tak, že ide o trestný čin, podajú návrh na trestný súd a až ten rozhoduje o vine a treste!!!!!! Ale keď obvinený podá voči uzneseniu sťažnosť MUSÍ sa tým zaoberať GP!!!! Keď zistí porušenie zákona , zruší rozhodnutie . Ďalej môže zas vyšetrovateľ pokračovať v trestnom konaní, ale musí odstrániť pôvodné POCHYBENIA na ktoré GP poukázal!!!!!