ty tiez budes dochodca a uvidime, ako dobre ti padnu tie drobne pred vianocnymi sviatkami
ty tiez budes dochodca a uvidime, ako dobre ti padnu tie drobne pred vianocnymi sviatkami
Boze, preco ju neprestahuje do Moldavy, ked tvrdi, ze sa im ukrivdilo. Nech skusi tu ich ukrivdenost. Tusim je pred volbami. Preco nechrani dochodcov a obyvatelov, ktori musia znasat ukrivdenost nasich romskych spoluobyvatelov
na to ze indovia mali skolstvo uz pred tisicrociami, boli skveli matematici(zaviedli 0), hvezdari, ich veda a filozofia ma niekolko tisicroci, si trufas Asi tuto informaciu ti zabudli dat do manualu, komu nie je zboha dano v apotiece nekupi, vraveli nasi predkovia.
Ked sa u nas vytvorila nova fabrika, vsetci sa tesili, ze bude zamestnavat, este ani nebola otvorena, uz mala uzatvorene zmluvy s personalkou. System je taky, ze ak sa postavis proti personalke, nikto ta uz nezamestna. Viem, ze nepoucili ludi, ze si musia platit zdravotne poistenie a mnohi o tom nevedeli a potom im prisli penale az sa chytali za hlavu, Cela personalka je podvod na ludoch.
bozemoj, kolko ludi si adoptovalo, alebo vzalo do pestunkej starostlivosti deti a nie su v mimovladkach. Kolko je na Slovesku deti v nahradnych rodinach?
lenze ta pritomnost vychadza z minulosti a nastavuje buducnost!
si myslim, ze velky vyskyt rakoviny a inych chorob je dosledkom takychto pokusov. 20 rokov nie je ani jedna generacia
Rozmyslam nad tym AHD. Moje deti boli super aktivne, kazdy den nieco vyviedli, mohla by som popisat cele knihy o tom, co povyvadzali, ale drzala som sa maminej rady, ze ak dieta za den neurobi aspon za 5 korun skody, tak je urcite chore. Nikdy by ma nenapadlo kvoli tomu vyhladat lekara. Od malicka chodili na turistiku, do hory, bicyklovali, lyzovali, korculovali, ed boli skolaci, robili narocne sporty. k televizoru sa dostali az vecer. Kolko razy sme na turistike presli 10-15km, my sme boli hotovi a oni isli este von a s deckami sa nahanali. A posluchat museli, teraz ked vidim, ako decko vrieska v obchode, ze chce nejaku hracku alebo maskrtu a rodic si nevie rady, nechapem to. My sme presli cele hrackarstvo a nic sa nedialo v potravinach dostali lupacku, ohlasili sme to pri pokladni a bol pokoj.
nuz co, co chceli to dosiahli, Necas neposluchal, padol, ucel bol splneny
rozmyslam, kolko miliard to bude stat.To nie je len zmena dokladov. To je zmena databaz, evidencii. Ked si len predstavim mnozstvo personalnych a evidencnych programov, ktore odvodzujú datum narodenia a pohlavie z rodneho cisla a kodovanie udajov byva casto cez rodne cisla To je neskutocne vela udajov programov, evidencii, ktore sa budu musiet zmenit. Nieco ako rok 2000 pre nasu republiku, pritom si myslim, ze ten rok 2000 bol mensi problem, lebo tento problem vystaval zo starych progamovacich jazykov typu Dbase, lebo programovacie jazyku pre realne deje mali od zaciatku 10 miestne kodovanie datumu. Neviem, ci si na to niekto trufne.
len dokedy, je problem upravit zakon?
V nasej stvrti krasne vidiet, kde byvaju v domoch starsi ludia, kde mladi. Tam, kde su mladi su v zahradach tuje, travniky, ihlicinate kricky, ziadne kvety. Kde starsi, tak su kvetinove zahony, ovocne stromy, orgovany, zelenina. Kolko razy maju ti ludia nad 70 rokov a predsa uz zjari vidiet ich okopavat zahradu.
Pred casom zakazali hovorit Ciganom Cigani, vraj je hanlivy pojem a co sa stalo, ze slusni cigani, tvrdia o sebe, ze oni nie su Romovia, oni su cigani, Romovia su ti v osadach. A tak sa mozno postupne stane slovo Rom nadavka a ciagan prestane mat pejorativny vyznam.
riesenie je jednoduche, vratit Syriu a Libiu do povodneho stavu, prestat organizovat barevne revolucie, ktore vracaju staty do stredoveku:pokial nebola rozbite Syria,Lybia, problem s pristahovalcami nebol az taky vypukly. Bolo treba vsetko vybombardovat a znicit az do stredoveku a teraz trpime za to vsetci.
som zvedava, ked tu pridu ti Ukrajinci, ktorym chces pomoct, aj pravy sektor a zacnu sa spravat ako doma. Nesuhlasis, tak ta odbachneme
neskutocne, cim sa vlastne lisia od ISIS? Tiez buraju sochy a pamatniky. Hanba tejto civilizaci
Odporúčame