Stratené kú - zlo Vianoc alebo lož tisícročí?
Aj ja som sa ako dieta tesila na Vianoce, na darceky, na Jeziska v Betleheme. To ze den narodenia Jezisa bol dany na datum zimneho slnovratu viem uz mozno od ZS takisto, ze sa presne nevie, v ktorom roku sa narodil. Boli sme asi scitanejsi, a nepotrebovali sme papeza, aby nam to povedal. Uz dlhe roky nechodim do kostola, ale stale oslavujeme Jeziska, zideme sa cela rodina a je nas tam neurekom. A nedam si tento sviatok vziat. Nech hovoria, kto co chce, je to sviatok o rodine, pohode, obdarovani a laske. Bolo obdobie, ked som nemohla Vianoce, pripominanali mi strasnu bolest, dokonca som ani Ticha noc nemohla, ale uz ju mozem pocuvat a spievat si a nejdu mi slzy do oci. Je to jeden zo zazrakov casu, ze nezabudnes, ale uz to tak neboli. A tento rok uz aj osemrocna Adka vie, ze darceky nenosi Jezisko, ale aj tak sa tesi na Jeziska. Budeme spolu piect, deti budu vykrajovat, ozdobovat pernicky, chystat formicky na dlabky, cely dom bude vyvonany a budu Vianoce, nech je to sviatok hocicoho.