opr.: ...pravdivosť informácie ...
Ako nádherne sa ukazuje pravdivá informácia o pripravovanom zabratí základní na Kryme americkou armádou a NATO.
Miroslav Vajs, prečo táto veta nakoniec k inak zaujímavému článku: "Ministerstvo školstva je však to isté ministerstvo, ktoré nevie žiakom dodať učebnice a učiteľov má iba za akúsi personálnu vatu bez náležitého ohodnotenia a spoločenskej prestíže. Aj keď je evidentné, že ich študenti(ky) sú schopní vymyslieť, urobiť a v USA vyskúšať vitálny marťanský projekt". To má byť provokácia, alebo si mladý zučujúci sa novinár bez patričného rozhľadu a vzdelania? Pcháš politiku do úplne nesúviacich vecí.
Páni, tak toto už na 90% smrdí vojnou. Najhoršie je, jasne to vidieť a vlastná nemohúcnosť. Keď sme svedkami masívnej protiruskej propagande, do toho sa vojenské sily agresívneho NATO sťahujú k ruským hraniciam aj cez naše územia, teraz Čierne more a ďalej čo? Už len útok na Rusko. Včera večer na ČT1 som sledoval reláciu "Máte slovo" a toľko protiruskej hystérie na tak malom priestore som ešte nevidel. Zdivočený pohľad nejakej diváčky, ktorá vykrikovala, že USA vyhrali vojnu a preto by sa k Rusku mali správať ako okupanti, potom nejaký mladík vyzeral ako pod narkotikami uvažoval, ako môže niekto neveriť tomu, že Rusko ide napadnúť Európu tankovými divíziami a trochu sa proti tomu ohradil iba Ringo Čech. Moderátorka Jilková čušala aj prítomní českí politici čušali. Takáto demagógia vládne v Česku - vraj USA vyhrali vojnu.
„Je obrovské množstvo ľudí, ktorí v januári dostali nižší zálohový predpis, ako mali v roku 2016...." - tak je to splnenie sľubov, či nesplnenie? Alebo ako to je? Skúsim vyjadriť svoj názor: problematika cenotvorby energií je zložitý mechanizmus, ktorý niekto nastavoval po privatizácii týchto strategických podnikov. Prirodzene, že podnikatelia a vlastníci sa vždy snažia o zisk a robia všetko preto aby ho dosiahli, či na úkor zamestnancov (nízke platy) alebo zákazníkov (predražené tovary a služby) a rôznym iným špekulantstvom. Preto vždy ceny energií rástli za vlády pravicových strán, ktoré takéto podnikanie podporujú. A teraz nastala paradoxná situácia - tí za ktorých sa zdražovanie konalo a podporovali ho, sa teraz pasujú za ochráncov chudoby, vdov (aj tých zomretých). A paradoxne odvolávajú vládu, ktorá problém rieši. Strašne to smrdí tým, že majitelia predaných podnikov nechcú prichádzať o vysoké zisky, tak dajú povaliť vládu, čo im v tom ako-tak bráni.
„Je obrovské množstvo ľudí, ktorí v januári dostali nižší zálohový predpis, ako mali v roku 2016....." veta zo včera od opozičníka. Tak teraz čo?
„Je obrovské množstvo ľudí, ktorí v januári dostali nižší zálohový predpis, ako mali v roku 2016....." to je veta od jedného opozičného politika včera z rozpravy. A v tomto si simon22 klamal. Totiž tá veta hovorí o probléme, že nárasty platieb vo faktúrach neboli v takom rozsahu, ako to klamal Matovič. Že to je problém vedela aj vláda a rieši to. A detaily o ističoch a podrobnostiach vo faktúrach ako aj celý systém zaúčtovaných údajov musia riešiť odborníci a nie nenávistný Matovič.
Si mi pripomenul vystúpenie Matoviča - bohužiaľ má dar reči a jeho prejav veľmi pripomínal prejavy Hitlera. Keby sa dala spraviť koláž z Hitlerových a Matovičových žlčovytých vystúpení, našlo by sa veľa spoločného. Pozor na neho.
A najhoršie je, že tomu veria voliči ľahko ovplyvniteľní, teda voliči Matovičovej rodinnej firmy aj niektorí zo SaS
Trápny klamár a hyena Matovič predviedol divadlo. "„Je obrovské množstvo ľudí, ktorí v januári dostali nižší zálohový predpis, ako mali v roku 2016......" je veta od opozičného poslanca. Tým usvedčil klamára a hyenu Matoviča. To, že mu vôbec nejde o občana, dokazuje jeho postoj pri raketovom náraste platieb za vodné, stočné, plyn, elektriku pri vláde pravicových strán - vtedy mlčal ako voš pod chrastou a nevadilo mu, že pravica dostala státisíce občanov SR do ťažkej životnej situácie a znížila im životný štandard. Ako toto môžu nevidieť voliči klamára Matoviča.
Hneď ako premiér zistil (na výjazdovom rokovaní v Martine), navyšovanie NIEKTORÝCH položiek faktúr za energie, začal okamžite konať 2-3 dni pred umelo vytvorenou hystériou médií a Matoviča. Klamárske média a klamár Matovič sa o tomto akosi nezmieňujú. Zdražovanie energií o desiatky % sa konali VŽDY v dobe vlády pravicových strán s dovetkom o voľnej ruke trhu. Rozpredávanie strategických podnikov a tým aj zrada občanov Slovenska má dopady, ktoré pociťujeme dnes a ešte dlho budeme. Jediná cesta to napraviť je ZNÁRODŇOVANIE, a to si viete predstaviť ako by vrieskali opozičníci, prestitúti a ich mecenáši - tzn. majitelia médií, zahraničných firiem, podnikatelia a iní.
A boli to práve topky, ktoré posunuli Matovičovi video so zámenou prezentačných kariet Danka a Glváča, ktorý išiel z toho urobiť "podvod aký sme ešte nevideli" na tlačovke. Ako je toto vôbec možné? Chytá ma des a hrôza čo nás v budúcnosti čaká, keď dnes súkromné média podporujú nemorálne konanie, podporujú podvody a klamanie v priamom prenose. Vysvetľujem si to iba tak, že šaša Maltoviča využívajú na zvyšovanie čítanosti, sledovanosti, čo je úbohé a ničivé pre spoločnosť. A spoločnosť by sa mala začať brániť proti špinavostiam súkromných médií a niektorých opozičníkov.
Dnes si na tlačovku zohnal aj dieťa. Skôr sa čudujem ostatným aktérom tlačovky, vyzerali ako inteligentní ľudia, že sa dali od Matoviča nahovoriť. Akoby sami nevedeli tlačovku usporiadať - možno prestitúti nechceli prísť, keď tam nebude Zmatovič - tomu ide len o to, kopnúť si do vlády.
Srandovná debata s regullusom: keď vlastnými príspevkami sa dopracoval k tomu - ako správne uviedla adina - že USA sú agresívny štát a majú základne po celom svete.
Zruinovanie slovenského poľnohospodárstva a stratu potravinovej sebestačnosti spôsobili pravicové strany a ich predstavitelia, hlavne tí, ktorí sa tlačili do zadku Bushovi v Bratislave, pamätáme sa však?
A máme tu naozajstnú kauzu ako hrom. Opozičníci - nulová reakcia. Takže keď sa k nám dováža odpad je to slobodná ruka trhu a nikto zákazníkov nenúti tento tovar kupovať - niečo obdobné tvrdil Dzurinda, keď otvoril stavadlá obchodníckym šmejdom na Slovensko. Tieto "otraviny" sa núkajú miliónom spotrebiteľov na SVK pod masívnou reklamou hlavne v súkromných médiách - ktoré z toho žijú aj napriek možnému poškodzovaniu zdravia obyvateľstva. Zrušenie JRD a strata potravinovej sebestačnosti - a potravinovej bezpečnosti - je jasným krokom pravicových vlád a ukážkou ako to s národom myslia naozaj. Trápne obhajovanie obchodníckych potravinárskych organizácii o prispôsobovaniu sa miestnym podmienkam je trestuhodné. Len prečo tieto testy trvali tak dlho, keď o probléme sa hovorí viac ako desaťročia?
Moja obľúbená Barca hrala bez šťavy, mátožne. Zrejme jej éra pomaly končí, hviezdy sú vyčerpané a ostarnuté. Toľko chýb čo narobil Messi som u ňho nevidel za niekoľko rokov. Takže stovky miliónov € letia do "luftu", premrštené platy hráčov už nie sú pre nich motivačné, majú zarobené do konca života, tak čo by sa trápili. Sú už za horizontom výkonnosti a nové talenty tam nevidieť.
Odporúčame