Slovenský rezeň v dánskom podaní
Tatko, boli rady v zelenine a ovocí, boli rady na mlieko a chlieb, obzvlášť si spomínam na frontu na chrumkavé rožky atď. Dnes sú rady pri pokladniach v nákupných centrách - a teraz pred sviatkami, to je zážitok, čo, - a v košíkoch sú poľnohospodárske produkty iné ako od našich výrobcov. Nefungovalo všetko dobre, ani dnes nefunguje. Ale mali sme svoje výrobne, vlastné bitúnky, vlastné - a veľmi dobré - poľnohospodárstvo. A na miesto toho, aby sme sa vydali cestou zlepšovania vlastných podnikov, rozpredali sme čo sa dalo a to vďaka pravicovým politikom a nekompetentným ľuďom, ktorí sa dostali ku korytu iba preto, že lepšie nadávali na bývalý režim. Platí to aj dnes, kto viac a lepšie kritizuje socializmus u nás, ten je odborník na všetko. A preto sme tam, kde sme.