Sokol je podozrivý z rozdávania miliónov
...manowar , reagoval som na kokinena /2 príspevky vyššie/, chcel som mu ukazať,že aj Afganistan a Kosovo je financované štátom...a kde-čo iné...poslanci,ich asistenti,ich uradné miestnosti,ich odstupné a iné...činnosť politických stran...šport...divadla...atd
...podľa Ustavy sa hlasime k cyrilo-metodejskej tradicii...aj okolo 80 percent obyvateľstva...prečo teda len vykrikuje odluka cirkvi od štátu ?
...tie babky nie su daňovými poplatníkmi...ratal som len so zárobkovo činnými osobami...vychadzal som z počtu zamestnaných v národnom hospodarstve /výše 2 miliony osob/...veriacich je okolo 4 miliony ľudí...teda vratane babiek a detí...
teda,ak si podelíš celkove naklady na všetkí cirkvi 37 milionov Eur počtom veriacich vyjde na jedneho veriaceho suma niečo vyše 9 Eur
...taku sumu je cirkev je schopná vyzbierať...okrem niektorych malých cirkvi...a ak by ešte mohli veriaci zo svojich daní priamo istu časť odviesť cirkvi ako je to vo viacerých štátoch Europy...