Tak rozum si Miškov požičal od pravice a srdce od ľavice. A čo reprodukčný orgán? Ten si tiež požičia, či je priamo zobrazený na bilborde?
Tak rozum si Miškov požičal od pravice a srdce od ľavice. A čo reprodukčný orgán? Ten si tiež požičia, či je priamo zobrazený na bilborde?
"....EÚ dosiaľ nesformulovala čitateľnú predstavu o vzťahoch so štátmi východnej Európy." Je to prekvapujúce? Veď EÚ nemá víziu nielen v oblasti zahraničnopolitickej, ale ani finančnej, hospodárskej, obrannej ..... Len trápne čaká čo jej nariadi strýčko Sam prostredníctvom Merkelovej. Jednoznačne to vyjadril Henry Kissinger v knihe Svetový poriadok: "Európa nemá na to aby bola samostatným geopolitickým hráčom." Ďakujem predstaviteľom polmiliardovej EÚ, že sa poctivou prácou dopracovali k tomuto skvelému hodnoteniu!
Nehovorme len o ekonomických záležitostiach, ale aj o hodnotových. Kam sa opozícia, na čele s prezidentom, dostala bezvýhradnou podporou polofašistickej kyjevskej vlády a ako sa prezentujú bývalé ésá opozície - Mikloš a Dzurinda!
Ak je obchod s USA pre Nemecko taký významný, nech podpíše s Američanmi dvojstrannú zmluvu a neťahá do šlamastiky celú Úniu. Mne to pripadá ako bartrový obchod. Nemecko podporí hegemóniu USA vo svete a USA hegemóniu Nemecka v Európe. Veď Obama nerokuje s ministerkou zahraničia EÚ, len s Merkelovou. A ostatní trpáci v Únii sa na to prihlúplo pozerajú.
Kolónia, vazalský štát, môže nanajvýš verbálne nesúhlasiť. Pravičiari nerobili ani to. Aj teraz sú vo vyjadreniach opatrní, aby mohli potom kritizovať. Ako vždy!
V diplomacii platili a platia recipročné vzťahy. Ak jedna strana vyhostí diplomata, urobí to aj druhá strana. Opak by sa považoval za slabosť. Tu žiadna veľkorysosť nemá miesto, ledaže by sa jednalo o vazalský štát (resp. štáty). Čudujem sa jedine tomu, že sa na zoznam dostal bezvýznamný spiaci Schwarzenberg (asi niekoho podplatil :)
Pamätám sa na politické aktivity Štefanovičovej. Zasa je to o politike a nie o archeológii.
Súhlasím s Bartelsom, ale návrh nemá šancu na realizáciu. Američania to nepripustia lebo NATO je pre nich najúspešnejší projekt na kontrolu Európy. Trójsky kôň USA v Európe, Anglicko, to zariadi.
Polmiliardová EÚ by konečne mala vystúpiť z amerického tieňa a zobrať do vlastných rúk hospodársku, finančnú, zahraničnopolitickú aj bezpečnostnú politiku. Zatiaľ platí to, čo napísal Henry Kissinger vo svojej knihe Svetový poriadok. EURÓPA NEMÁ NA TO ABY BOLA SAMOSTATNÝM GEOPOLITICKÝM HRÁČOM. Toto smutné konštatovanie charakterizuje doterajšiu nekoncepčnú politiku EÚ. Kedy sa zobudíme?
Mal by si Voloďu požiadať, aby prispel aj na tvoje liečenie. Je už najvyšší čas!
Javurek zasa perlí. Citujem: "Alebo,aby to nevyzeralo, že my jediní sme chytráci, čo radi vezmú všetko zadarmo...."
Alebo toto: "Ako v idno, starosť o všetko, čo dostávame od národov Európskej únie zadarmo...." Zabavilo ma aj tvrdenie "Takže EÚ od nás nežiada ekonomickú obeť, iba dobrú vôlu."
Kto dáva Slovensku niečo zadarmo? Neputujú ročne stámilióny € zisku zo Slovenska do krajín ktoré prispievajú do eurofondov? Ako dlho vydrží tých 6000 € na zabezpečenie životných a ďalších potrieb pre utečenca, ktorý nemá šancu sa zamestnať?
Namiesto tohoto prepytujem komentára by som uvítal, keby Javurek vyhlásil, že dáva svoju chatu k dispozícii utečencom a vyvinie všemožné úsilie, aby tak urobili aj Kiska, Bútora, Šebej, Kaník (ten môže dať aj hotel), Duleba, Mesežnikov, Beblavý, Burár, Dzurinda, Mikloš a ďalší puncovaní "demokrati" Ak to urobia, potom sa bavme o solidarite.
Pracovníci SAV nechcú transformáciu, iba viac peňazí. Nie sú schopní dohodnúť sa,
Za "socíku" bola SAV vrcholnou vedeckou inštitúciou aj učenou spoločnosťou. Koordinovala základný výskum v celej SR. V 60. rokoch bola aj poradcom vlády. Mala predsedníctvo (predseda, 3 podpredsedovia a hlavný ved. tajomník), vedecké kolégiá (kde boli aj pracovníci z VŠ) a vedecké pracoviská. Aká je situácia DNES (keď nikoho a nič nekoordinuje okrem seba)? Riadiace orgány: Snem, výbor snemu, predsedníctvo, vedecká rada, 3 oddelenia vied. Počet pracovísk sa rozrástol na 60, pribudli hlavne spoločenskovedné. Okrem toho existuje pri SAV aj učená spoločnosť. Podpredsedov je 5, vrátane podpredsedu pre výskum, aj keď existujú podpredsedovia riadiaci oddelenia vied. Je aj hlavný vedecký tajomník a jeho zástupca. Patrične sa rozrástla aj administratíva v Úrade SAV.
Z uvedeného je zrejmé, že akademici nie sú schopní racionálne riadiť vlastnú inštitúciu. Príliš veľa individualistov na meter štvorcový!
Väčšine zo 60-tich pracovísk SAV (hlavne spoločenskovedných) súčasný stav vyhovuje. Chcú len viac peňazí. Pastorek chcel reformu, tak ho odvolali.
Všeobecná deklarácia ľudských práv, článok 23: Každý má právo na prácu, na slobodnú voľbu povolania, na spravodlivé a uspokojivé pracovné podmienky a na ochranu proti nezamestnanosti.
Páni v Pravde, nemohli by ste sa venovať plneniu tohoto článku Deklarácie aspoň tak často ako sexuálnym deviantom?
Nie je to prvýkrát čo Repa píše tendenčne, Toto už nie je o Bezákovi, ale o Vlkovi. Ten si vybavuje "na cudzom bojisku" účty s vatikánskou administratívou a asi aj so slovenským episkopátom.
Z pamätných zasadnutí koaličných rád vieme, že po skončení si každý vysvetľoval rokovanie rozdielne. To sa zrejme stalo aj pri audiencii Vlka (v sprievode Bezáka) u pápeža. Vatikán reagoval na Vlkovu interpretáciu návštevy oficiálnym vyhlásením. Štátny sekretariát je obdoba úradu predsedu vlády. Ani u nás nie je pod oficiálnym vyhlásením podpísaná konkrétna osoba. To by mohol Repa vedieť. Rovnako by mohol vedieť, že keď sa odvoláva minister, neuvádzajú sa dôvody. Pri ministroch, a to sa týka každého občana, to nevadí. Pri Bezáovi áno.
Každý posudzuje veci v rámci vlastnej "skazenosti". Aj Repa posudzuje skúsenú vatikánsku diplomaciu podľa slovenských kritérií. Vlk dostal vatikánsky "políček" a Bezákov fanklub príučku. To je všetko.
"Pravdu, ktorú som o audiencii napísal, môže dosvedčiť aj Mons. Róbert Bezák". To je argument! Bezák je v "kauze Bezák" nezainteresovanú osobu? Čo ak audiencia prebiehala inak. Nemáme dosť príkladov, napr. po zasadnutiach koaličnej rady, že účastníci interpretovali jej závery odlišne?
Neviem či pápež prijal Bezáka v sprievode Vlka alebo Vlka, ktorého doprevádzal Bezák, lebo pápež asi neodmietne audienciu kardinálovi. To, že si pápež vypočul Bezákovu interpretáciu svojho odvolania ešte neznamená jeho rehabilitáciu. Ak vôbec pápež na audiencii povedal, že rozhodne o riešení, tak toto stanovisko Štátneho sekretariátu Svätej stolice možno považovať za riešenie.
Vlk si osvojil Bezákovu taktiku - vyhovárať sa na vatikánsku administratívu. Vlastné neznalosti, na ktoré upozorňuje dokument, neberie na vedomie. Vlk hovorí o upokojení a pritom dúcha do pahreby. Bezák hovorí papežovi, že sa nechce vracať na Slovensko a je tu od decembra. Mám veriť týmto pánom viac ako oficiálnej inštitúcii?
Na jeseň 2014 investovala Penta do spoločností 7PLUS, Centrum Holdings, Trend Holding a Petit Pres a stala sa tak jedným z lídrov slovenského tlačového a internetového trhu. Prečo? Lebo hlavným cieľom privátnych médií je presadzovať ciele svojho majiteľa aj za cenu fikcie, manipulácie a publikovania poloprávd. Nie sú objektívnym zdrojom informácií, ale aktérmi politického boja. Tomu máme dôverovať?
Výborný komentár! Nepoznám aktuálnejšiu ekonomickú tému na diskusiu. Ide o veľa, o nanútenie amerických pravidiel Európskej únii. TTIP je ekonomické NATO, tiež tam budeme hrať podradnú úlohu. Kto verí, že USA nástoja na prijatí tohoto projektu aby pomohli EÚ? Američania hľadajú cesty na oživenie vlastnej ekonomiky lebo Európa je jediným kontinentom dosť bohatým pre vývoz americkej produkcie. Veď štátny dlh USA prekročil 17 biliónov (teda 17 tisíc miliard) USD a stále rastie!
Treba zdôrazniť, že TTIP má pre USA aj dôležitý geopolitický význam. Ide o prerušenie kontaktov Európy s Ruskom a vydieranie Číny, že príklonom k Rusku môže stratiť súčasne americký aj európsky trh.
EÚ by mala konečne prestať so sebadestabilizáciou a formulovať vlastnú ekonomickú víziu. Polmiliarda občanov EÚ na to márne čaká!
Agentúra SITA 19.4.2015: " Ako povedal Vlk, pápež sa na audiencii 10. apríla Bezáka pýtal, ako by riešil celý prípad. Bezák mu povedal, že na Slovensko sa nemieni vracať. Hovoril, že v zahraničí je viacero miest kde pôsobia redemptoristi, teda rehoľa ktorej je členom". Pritom od decembra je na Slovensku a na pôsobenie v niektorom zahraničnom kláštore nepotrebuje súhlas pápeža.
Bezák, podporovaný niektorými politikmi, novinármi, bulvárom, uveril vo svoju výnimočnosť. Nedokázal zhodnotiť dôsledky svojho konania. Uveril, že s takou mediálnou podporou si naňho nikto netrúfne. A tak si prostredníctvom Bezáka vybavovali účty s RKC rôzne skupiny, vrátane českého episkopátu, ktorému asi nevyhovuje vatikánska administratíva.
Som zvedavý, ako príjme toto rozhodnutie Bezák. Ak chce pôsobiť medzi ľuďmi, má na to veľa možností, napr. v misijnej činnosti. Ako arcibiskup by niečo mal vedieť o pokore, aj o tom, že predpokladom odpustenia je účinná ľútosť.
Odporúčame