Asi si nezažil rozvoj Slovenska od roku 1948 do roku 1968. Toľko škôl a nemocníc sa nevybudovalo nikdy v histórii. Ináč vývoj v celom svete stále pokračuje a vojna v Európe nebola nie vďaka členstvu EÚ ale vďaka tomu, že bipolárna Európa sa navzájom rešpektovala.

