Spravme taky myslienkovy experiment a prijmime ako pokus vsetky tie ruske sprostosti o anexiach, atd, za vychodiska.
Situacia je potom taka, ze po ruskej zemi jazdia americke bojove vozidla a nemecke tanky. Ukrajinci okupuju pomerne rozsiahle casti ich dvoch novych republik. A ruska armada s tym v dohladnom case nie je schopna vobec nic spravit a miesto ich oslobodenia sa brani pomerne hlboko za svojou administrativnou hranicou. USA vyvolalo proxy vojnu a za cenu 0,33% svojho HDP nechalo rozmlatit polku ruskeho tankovho vojska.
Ak teda akceptujeme ruske vychodiska, tak oni sami seba popisuju ako bandu neschopnych zebrakov. A podla nich najlepsia armada na svete - ruska, nie je schopna prekonat par desiatok kilometrov a oslobodit svoju vlast.


