O Afriku sa ,,kolonizatori” staraju postatne viac ako Rusko.
Ked sa pozries, kto v ramci OSN realne prispieva na riesenie problemu hladu, je to USA (byvale britske kolonie, prispieva viac nez 230x viac nez Rusko), Nemecko (co uz je toto za kolonizatora), Europska komisia (vacsina statov EU nema ziadnu kolonialnu minulost) a Kanada (byvala kolonia). Potom dlho nic a na nejakom 29 mieste je Rusko, niekde za Haiti s 11 mil populaciou.


