Rusko si svoje udajne ,,bezpecnostne a strategicke zaujmy" chrani tak, ze za poslednych 30 rokov (minimalne) na tom nebolo z pohladu bezpecnosti horsie (domacej, zahranicnej) a svojou ,,strategiou" akurat zhorsilo svoju poziciu v zahranici a zjednotilo staty, ktore maju byt jeho udajni nepriatelia.
A to nebudem detailne komentovat dianie v jeho vlastej vojenskej aliancii, kde mu jeden clen odmieta cvicenia, druhy v pritomnosti Putiina otvorene vyhlasuje, ze Ruske anexie neuzna, treti Ukrajine ,,polotajne" posiela vojensku pomoc (humanitarnu posiela viacero clenov CSTO) a stvrty sa tvari, ze on chce vlastne rozvijat viacstrannu politiku (rozumej, oslabit zavislost na Rusku a viac spolupracovat so ,,zapadom" a Cinou).


