Tak to nefunguje.
V normalnom pravnom state je oddelena zakonodarna, sudna a vykonna moc. V Rusku nie je.
Tak to nefunguje.
V normalnom pravnom state je oddelena zakonodarna, sudna a vykonna moc. V Rusku nie je.
Este doplnilm, ze pan Hambalek, resp. jeho pravny zastupcovia maju plny pristup k dokazom, na zaklade ktorych bol zaradeny na zoznam, nijak nebolo porusene pravo poziadat Radu o reviziu jej rozhodnutia a v pripade, ze ma pocit, ze boli porusene jeho prava, obratit sa europske sudy.
Presne takuto oficalnu odpoved dostal aj ,,pravny expert" Milan Uhrik, ked sa na to 8.12.2022 dopytoval.
Pravnym zakladom je aplikacia zakona c. 289/2016 Z.z., pricom kompetetnym organom rozhodujucim o zaradeni na sankcny zoznam nie je v tomto pripade sud, ale Rada Europskej unie.
V zmysle existujuceho pravneho poriadku je mozne na zoznam zaradit osoby nie len na zaklade rozhodnutia sudu, ale aj na zaklade zavaznych podozreni.
Ide o celkom bezny mechanizmus tak, ako aj v inych pripadoch rozhoduju v ramci svojich pravomoci prislusne organy a nie sud.
Asi tak, ako sa v Ceskoslovesku sa v 50-tych rokoch tiez formalne ,,sudilo podla ceskoslovenskych zakonov".
Otazka je, co je ,,sudit podla zakona". Sudit podla zakona neznamena, ze sa sud v rozsudku odvola na konkretny paragraf (hoci paragraf zakona totalitneho statu). Je to celkove zabezpecenie nezavislosti sudov, prava na spravodlivy proces, atd.
Nie, v Rusku sa nesudi podla zakonov. Rusko nie je pravny stat. V totalitnych statoch su zakony len maskaradou, nakolko tam nezavisla sudna moc neexistuje.
> USA v roku 2014 darovali 5 míliar dolárov Ukrajine
Neklam. V linku, ktory si prilozil, sa vyslovne pise, ze NEJDE o dar z roku 2014 ale o investicie od 1991. Davno pred tym, nez niekto tusil o udalostiach z 2014.
My uprimni sme, len ty si klamar.
Co to blabolis.
To, ze v nejakom totalitnom rezime zatvaraju ludi na dlhe roky do basy za bezne prejavy nesuhlasu (pritom ten isty rezim plati z verejnych penazi ludi, ktori sa v statnej TV dozaduju pachania genocidy a pouzitia atomovych zbrani) nema vobec nic s tym, ked ta nejaky diskujuci obrazne posle do vysnivaneho Ruska, aby si tam vyskusal, ako by s tebou stat nalozil za prejav nazoru.
V jednom pripade ide o zneuzitie statnej moci na prenasledovanie vlastnych obcanov, v druhom o apel na tvoj zdravy rozum.
Preco by mal otec maloletej utekat pred vlastnym statom do vojnovej zony a do krajiny, ktoru jeho stat bombarduje.
Rusko. Hlupost ako svetonazor.
Co nema ,,riesit pred deckom"? Hocico sa v state deje, ja sa o tom normalne s detmi rozpravam. Ved to su buduci obcania.
Kto ich ma vychovavat? Vladna strana?
Rusko a ruzzaci. Klamat, klamat, klamat a zasa klamat.
V prvom rade, Hambalek sa ,,nekamarati" s Nocnymi vlkmi, on je ich sef na Slovensku. A kedze ide o organizaciu systemovo podporujucu a propagujucu rezim v Rusku, neviem, kto iny by este mal byt na sankncom zozname.
Osobne sa cudujem, ze ho vobec davaju na nejaky sankcny zoznam, ked mame zakon trestajuci propagaciu a podporu hnuti, ktore smeruju k potlaceniu zakladnych ludskych prav a slobod.
Dalej - on nedostal 33 000 pokutu, lebo sa ,,kamaratil s Nocnymi vlkmi", ale kvoli tomu, ze si nesplnil zakonne povinnosti. Nenahlasil riadne vojensku techniku, ktoru zhromazdil tak, ako mu ukladaju predpisy.
Neklam.
Len Pravda (pre predstavu, ako vyzera ,,tabu" podla ruzzackych spin):
Francúzsko pre protesty zastaví MHD v celej krajine, do miest nasadia obrnené vozidlá
Vo Francúzsku zúria boje. Demonštranti útočili na policajné stanice a rabovali
Zastrelený mladík vo Francúzsku mal auto s poľskými značkami. Sú tam teraz populárne
Pochovali mladíka, ktorého smrť rozbúrila Francúzsko. Macron zrušil návštevu Nemecka
Stará mama zastreleného mladíka vyzvala Francúzov na ukončenie nepokojov
Vo Francúzsku opäť horeli policajné stanice, noc však bola pokojnejšia. Tisíce zadržaných sú maloletí
Smrť mladíka otriasa Francúzskom. Ministerstvo vnútra do boja s výtržníkmi povoláva 40-tisíc policajtov
Co je tabu?
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/673450-…
Rusko a rusaci - klamat, klamat, vymyslat si a klamat.
Co by nemal rozpravat pred dcerou?,,Nie vojne”?
Primitivny, hnusny a odporny rezim, co plati z verejnych penazi ludi, ktori sa v statnej TV opakovane dozaduju utoku jadrovymi zbranami a zaroven zavru na niekolko rokov otca dievcata, lebo nakreslilo protivojnovy obrazok.
Idiot je skor niekto, kto ma potrebu to komentovat pod clankom s uplne inou temou.
Nad tvoje ocakavania.
Ty pred 500 dnami:
Včera som tvrdil že Ukrajina príde o prístup k moru a Američania o vojenskú základnú v Odese .. no nemyslel som si že to bude už dnes ....
Mindrak0.1
24.02.2022
08:49
Neochranili by ziadne ludske zivoty. Kam Rusi vstupili, zostali masove hroby. To je v sulade s overenou historickou skusenostou, ze pustit do svojej krajiny okupantov nevedie k ochrane zivotov. Zvlast ak ide o agresivny totalitny rezim.
Vybornym prikladom je Mnichov a neskor Protektorat Cechy a Morava, kde sa setrili a setrili zivoty a vysledkom bolo 300.000 mrtvych obcanov CSR a desiatky milionov celosvetovo, miesto toho, aby bol agresor zastaveny hned.
Co je to za hlupost. Ked si zaregistrujem spolocnost, tak to neznamena, ze ta spolocnost dodrziava pri svojej cinnosti zakony. Cl. 13 bod 5 ruskej ustavy vyslovene zakazuje zakladanie ozbrojenych jednotiek.
Percenta komentovat nebudem, ale ti, co su statni prislusnici RF zoldnieri nie su.
Ti len porusuju domace ruske zakony (najma cl. 13 bod 5 ustavy).
Nepoznam okolnosti konkretneho pripadu, ale zrovna Rusi a rusaci by sa k rabovaniu vyjadrovat radesj nemali.
K druhemu odstavcu len tolko, ze ak niekto po detailnom vysvetleni co je a nie je zoldnier zacne rapkat od zaciatku ,,to svoje", tak musi byt naozaj idiot.
Nezvyknem toto slovo naduzivat, ale je to celkovo zjavne z tvojho pisaneho prejavu.
Odporúčame