Disputator už precitol, ale Valdis zotrváva v nastavenom kurze.
Disputator už precitol, ale Valdis zotrváva v nastavenom kurze.
Sa mi páči, keď sa ovce medzi medzi sebou žerú.
Dávam na hlasovanie:
1. mešuge: boží priemer proti štekajúcim psom Matovič
2. mešuge: podpriemer Remišová
3. mešuge: zvestovateľ Krajči
4. mešuge: vyzývateľ spotreby pre tých, ktorí nemajú nič Heger
5. mešuge: vrah sumcov domovník Budaj
6. mešuge: likvidátor vzdelanosti Grosling
... ďalej nepokračujem.
Možno by stačil ozaj ten sľubovaný Kollárov zázrak: nájomné byty za rozumnú cenu. Na východe postaviť fabriku na modulové byty, postaviť nové byty, aby mladí nemuseli platiť hypotéky cudzím bankám, a dosiahli by sme toho, že nepotečie toľko dividend von.
Určite by to neišlo zo dňa na deň...
Len je problém, aby to bol ozaj špecialista, a aby bol prizvaný...
Včera bola na ČT24 v rozhovore černoška, bývalá speváčka žijúca v ČR (pozor, nehovorila o sebe ako afro-američanke, ale o čiernej). Tá sa tiež s nejakými problémami kvôli svojej rase proti sebe nestretla. Lenže asi nevyzerala na niekoho, kto si nevie poradiť so svojím životom.
Problém je skôr v tom, že sa to týka tých, ktorí si nevedia so životom poradiť a kde sa aj nachádzajú. Potom to môžu hádzať aj na svoju rasu, výzor a podobne. Ale pokiaľ nezačnú na sebe robiť a budú si myslieť, že sa o nich niekto budie starať do konca života, tak sa nič nezmení.
A nehnevaj sa na mňa, hádzať vinu na Číňanov je asi mimo. Aj keď možno ich chcú rozložiť aj odspodu?
Problém je v tom, že práva sa zvýšili, ale dodržiavanie povinností nie. To je podobne, ako aj u našich spoluobčanov (a nie len Cigáňov alebo Rómov). Dostávajú určitú podporu od štátu (ja viem, že je to často málo, ale kvázi bezplatné základné školstvo majú všetci), aby vychovali svoje deti tak, aby sa vyvarovali chýb, ktorých sa dopustili sami, a dostali sa vyššie. Nič nepríde samo, treba len zatnúť zuby a snažiť sa.
Potom sú diskriminovaní aj muži (ktorých oproti ženám zomiera odhadom o štvrtinu viac), alebo nefajčiari (u ktorých je napodiv mortalita vyššia ako u fajčiarov). Alebo žeby štatistiky klamali?
Nedávno som čítal knižky od Pavla Dvořáka. Menší rozmer meča by sa dal vysvetliť aj tak, že to bol symbolický (napr. pre bojovníka, ktorého telo sa nedochovalo) alebo rituálny meč. Prípadne cvičný pre vyrastajúcich mužov.
September 1938 - nevieš, čo bolo?
To videjko s R. Atkinsonom: dáva to síce na Pelleho, ale ta podoba s I.M. je neskutočná...
Tejto štatistike veľmi neverím, lebo nie je pravdepodobné, aby v roku 2019 zomreli iba cca 2/3 oproti roku 2018.
A o niečom takom, čo bol program Venera, p. Bednár asi nepočul.
Prečítaj si nejaké bližšie info napr. na iDnes. Tu to odflákli.
Prečo útočíš na niekoho, kto nie je lenivý si kliknúť napr. na iDnes a pod. Informácia o tejto "matke" tam bola už včera, keď bolo dieťa ešte len nezvestné.
Veď je to z X percent platené z rozpočtu.
Dnes im buchla iná raketa (pri testovaní). Dúfam, že sa to tento raz nestane.
Moja otázka znie: ako je to s ekonomikou? Či a ako sa to oplatí. Iste je treba kontrola a repasácia.
Len mi tam nesedí to rozhodujúce obdobie 1998-2006. Kedy sme definitívne došli o samostatnosť.
A pozor na tie čísla: čo znamená 4, 12, 16. Aby sa na vás nezameral Honza Urválek.
Ale je to stále menej, ako 24%, ktorí ešte za 10 rokov nevedeli odhaliť psychicky narušenú osobu.
Odporúčame