Zabudol si na vajcia? Kde urobili kapitalistickí súdruhovia chybu v roku 2017?
Zabudol si na vajcia? Kde urobili kapitalistickí súdruhovia chybu v roku 2017?
Nechápem, ako môže byť lacnejší plyn, dovezený tankerom cez pol zemegule, stlačený a potom expandovaný, čo vyžaduje obrovské množstvo energie. Poliaci, nenas.ie.rajte Gretu, býva kúsok od vás.
Čo tak si sadnúť s Gaspromom a vyjednať lepšie podmienky? Len to by ste museli prestať neustále strašiť tzv. ruskou hrozbou.
Len kde sa súdruhovia sekli, keď predpovedajú miernu zimu? V USA udreli kruté mrazy. Keď sa to posunie, môže to prísť aj sem. Len nechápem, ako môže byť lacnejší plyn, dovezený tankerom cez pol zemegule, stlačený a potom expandovaný, čo vyžaduje obrovské množstvo energie. Poliaci, nenas.ie.rajte Gretu, býva kúsok od vás.
Politické vraždy, mučenie, prenasledovanie: Olaf Palme, Quantanamo - mám pokračovať? A to nie sú 50. roky, kedy sa vyjasňovali mocenské štruktúry po celom svete.
Cenzúra: dnes nie je?
Kádrovanie: nedávno musel skončiť 1 psychológ v Čechách, keď napísal pravdu o Gretke?
Prenasledovanie: napr. takzvaná základňa Nočných vlkov v Krupej, kde si zopár vojenských nadšencov zriadilo mini múzeum s vojenskou technikou, prerábali starú vojenskú techniku napr. na vyprosťovacie stroje, občas si zahrali na vojakov a po mediálnej štvanici, že chcú spraviť nebodaj štátny prevrat, to museli zrušiť?
Niečo fungovalo, a niečo nie. Ale stále hádzať špinu na 1 obdobie našich dejín je krátkozraké.
Napr. čo fungovalo: robil som v bani. V živote som nemusel ísť voľačo vybavovať mimo na nejaký úrad. Mali sme tam lekárov, zubárku, sociálny odbor, kde sa vybavovalo napr. bývanie. Dnes? Keby nebol internet, tak polovicu času strávim na úradoch. Sociálna a zdravotná poisťovňa, daňový úrad, odhliadnuc od kvalitných služieb napr. cudzineckej polície. Lekár na 1 mieste, zubár na 2. konci mesta.
Toto je príklad toho, čo fungovalo.
Je pravda, že si teraz môžem vybrať z 20 druhov chleba (z toho 18 dopekaných zo zamrazeného polotovaru). Ale celkovo sa nesťažujem, kto vie, uživí sa za každého režimu. Len sa teraz bavíme cez net a kedysi by sme o 2 hodinky mali stretávku s príbuznými, kamarátmi. Ale smola, švagor má dnes nočnú, a to nerobí v podniku, vyžadujúcom stálu prevádzku, napr. elektráreň.
No v sedemdesiatych rokov sa dal postaviť menší dom za 50 tis. Kčs. Byty: rodičia platili asi 40 tis. Kčs za trojizbový DB členský podiel - myslíš, že štát dotoval bytové družstvá? V roku 1976 bola dotácia na družstevné stabilizačné byty 3 tis. Kčs zo strany podnikov.
1. Chlieb v našom meste: zväčša boli 2 druhy (obyčajný + výražkový) + tmavý kyjevský, u nás sa okrem nich dovážal 2x týždenne chlieb zo SÚKROMNEJ pekárne. Nepotreboval som si vyberať z 20 druhov. Chlieb v pohode vydržal 4 dni. Na dedinách bol vtedy aj na objednávku, ale nemuseli preň chodiť do mesta.
2. Iné potraviny: povedzme rybie konzervy: boli 3 druhy - v oleji, vo vlastnej šťave a v pretlaku. Teraz: taktiež v základe 3 druhy, ale od 20 výrobcov.
3. Auto: poradovníky na škodovky v 70. + 80. rokoch neboli, na zahraničné vrátane Žigulov áno, až na konci opäť poradovníky na Favority, ale to znamená, že v tej dobe už bola vysoká kúpna sila.
Takže všetko nebolo zlé. A pokiaľ ide o toaletný papier, tak v kotúčoch bol u nás vyrábaný od r. 1972, ale neviem nájsť, ako bolo porovnanie so Západom.
Nie je ťažké si to zistiť, povedala to priamo, aj sa predstavila. Tá akcia vymyslená nie je, ozaj sa to stalo, len nie sú známe mená ani spôsob, akým sa dostali na slobodu.
Už jsem ti jednou psal, ať tu neděláš ostudu všem rozumným lidem, pocházejícím z českých zemí. Do boudy, vořechu!
Veď má službu. Dlhú, nočnú, nechaj ho, nech má ráno silu vyberať smetiaky na električkových zastávkach.
O toto hlavne ide:
Poslanci zároveň zdôraznili, že uznávajú dôležitú úlohu občianskej spoločnosti pri poskytovaní sexuálnej výchovy a žiadajú, aby boli príslušné mimovládne organizácie primerane financované na úrovni EÚ.
Ešte by som chcel vidieť obsah spomínaného zákona. Lebo mám obavu, že EÚ poslanci by chceli, aby sa učilo o všetkých pohlaviach, už ich je vraj 40.
Nedá sa to hodnoverne potvrdiť ani vyvrátiť. Ale pochybujem, že by si to dotyčná vymyslela a riskovala tak žalobu. Je to vážne obvinenie, nie nejaký výkrik v nejakej anonymnej diskusii.
No neviem, ze by ta cesta bola na 50% smrť. Poznám aj horšie, nedávno nás Waldek chválil, že máme cesty lepšie ako v ČR. Ja zase vidím, že je to tak pol na pol, láta sa to, ako sa dá. Napr. som pred 10 rokmi išiel cez hranicu Olomouckého a Pardubického kraja, takmer som odtrhol všetky kolesá, ešte že som to ubrzdil a môj ešte vtedy zánovný Matízek to prežil. Cestou to asi nebude. Vietor nebol, poobede fúkalo iba v Bratislave, ale riadne.
Keby politici dokázali presunúť individuálnu dopravu nákladnú aj osobnú do hromadnej, bolo by to v pohode. A keďže je to v ich možnostiach, nemal by to byť problém. Stačí nastaviť daňové a bezpečnostné predpisy tak, aby aby sa oplatila hromadná doprava. Lenže, smola, sme v EÚ, takže by to musel byť únijný konsenzus a to je nereálne.
Nehnevaj sa na mňa, ale aj keď k Ersékovi by som mal dosť iných pripomienok, netrúfal by som si tvrdiť, že toleruje prekračovanie povolenej rýchlosti.
Nevedel som, že bol naložený štrkom, tak ozaj asi nerovnosť, preťaženie alebo chvíľková nepozornosť.
Ide o obmedzenie kamiónovej dopravy. Nie je možné, aby bola lacnejšia, ako železničná. 1 strojvodca odvezie toľko tovaru, ako 40 kamiónov. Len to by chcelo, aby zákazníci trochu plánovali a nie požadovali hraničné termíny dopravy. Tomu nedokáže železnica konkurovať, lebo zostaviť vlak je náročnejšie, ako naložiť 1 kamión. Asi bolo vhodné zaťažiť aj ekologickou daňou tých, ktorí železnicu môžu používať, ale nepoužívajú.
Odporúčame