Chce Kiska zmenou volebného systému odstaviť politických súperov?
Veru tak. Potom by sa poslanec zodpovedal voličom a nie predsedovi strany. Nemusel by sa báť hlasovať aj proti nemu. A voliči by sledovali hlasovanie a vystúpenia svojho poslanca, aby vedeli, či ho opäť zvoliť alebo nie. Ak by chcel byť zvolený, musel by chodiť do obvodu a sledovať požiadavky a názory svojich voličov.
Tak je to napr. v Británii, ale či na takúto demokraciu už Slováci dozreli, to je otázka. Aby nám tam nezvolili potom samé verejne známe, populárne, ale na parlamentnú prácu neschopné, celebrity a mali by sme jednu vládnu krízu za druhou. Za pokus by ale aspoň zmiešaný systém určite bol. Veď terajší poslanci, to sú akí zástupcovia ľudu? Poskokovia predsedu a hlasovací panáci podľa príkazu.