Lídri sa dohodli, pracovná skupina vypracuje dodatok ku Koaličnej zmluve
Treba zmenu, ale tú nám títo "lídri" dobrovoľne nezavedú.
Zmena volebného systému na Slovensku je nevyhnutná, je viac ako potrebné zapracovať do volebného systému také inštitúcie, ako je odvolanie zvoleného poslanca, vytvorenie viac volebných obvodov, maximalizovať váhu preferenčných hlasov a mnohé ďalšie zmeny, ktoré boli spísané v dokumente „Dokončime revolúciu!“.
Téma zmeny volebného systému sa stáva pravidelne súčasťou predvolebnej agitácie politických strán. Politici s maskou na tvári, ale so železnou pravidelnosťou sľubujú občanom širšie kompetencie pri výbere ich reprezentantov. Bezprostredne pred voľbami odrazu prídu s výhovorkou, že na zmeny je už neskoro a tesne po voľbách zasa odkážu občanom, aby boli trpezliví. Tak to ide u nás stále dokola už veľa rokov. Ustavične tie isté predvolebné sľuby a rovnaké povolebné výhovorky. V parlamente nás zastupujú bábky, ktoré len stláčajú hlasovacie tlačítka podľa príkazu predsedu strany.