Šojgu a Austin absolvujú telefonát. Rusko odmietlo účasť na schôdzke OBSE
Celý vývoji OBSE nenecháva na pochybách nikoho, že už dávno ide len o mlátenie prázdnej slamy. Majú možnosť, nech prídu s návrhmi prijateľnými všetkými stranami. A bude po probléme aj u Rusov. Dristy, ako Rusko nepatrí do Európy sme už počuli.
Deklaráciu tvorí 10 princípov:
- zvrchovaná rovnosť, rešpektovanie práv vyplývajúcich zo zvrchovanosti
- zdržanie sa hrozby silou alebo použitia sily
- neporušiteľnosť hraníc
- územná celistvosť štátov
- mierové urovnanie sporov
- nezasahovanie do vnútorných záležitostí
- rešpektovanie ľudských práv a základných slobôd, vrátane slobody zmýšľania, svedomia, náboženstva a presvedčenia
- rovnoprávnosť a sebaurčenie národov
- spolupráca medzi štátmi
- svedomité plnenie záväzkov podľa medzinárodného práva
Nepočujem nič o Kosove, Albánku, Ukrajine, Baskitsku a podobne. A ani o Slovenských pomeroch nerešpektovania ľudských práv fašistickou vládou na Slovensku. Plnia - neplnia dohodu ???? Tak o čo točí presstitúcia ???