Asi takto... Po očkovaniach, ktoré vzbudili dočasnú globálnu odozvu organizmu, ktorá sa javí ako účinná obrana na všetko cudzie, ale vo výsledku určite nesmeruje na ničenie vírusu COV-19. Inak by sa človek po očkovaní nemohol stať nositeľom tohoto ochorenia. Obdobie po očkovaní a poslednej odozve organizmu naň je po dobu 2-3 mesiacov len prejavom globálnej odpovede organizmu na cudzí biologický geneticky aktívny materiál. Tak to funguje vždy aj pri chrípke. Doznievajúca odpoveď nesie následné oslabenie organizmu a vytvorí vstupnú bránu napríklad aj tej COV-delte.Toto neúčinné očkovanie len odďaľuje kolektívnu imunitu.

