Nebolo to Rumusko náhodou socialistickým štátom ? V Československú to budú vo väčšine prípadov vlastníkov asi len tie "havlovské králikárny". Už len ostáva nájsť mechanizmus, ako v EÚ zbaviť všetkých ľudí nehnuteľného majetku. A ten je na svete, predsa tzv. plynovovo-energetická kríza. No napríklad, taký súdruhovia v ÚSA, tí majú bytovú otázku samozrejme vyriešenú. Ulice v mestách majú široké na rozdiel od nás. Predsa Amerika je náš vzor. Darmo, kapitalizmus robí divy. Heslo dňa z Davosu znie..."nebudete mať nič a budete šťastný." Pri štúdiu som v miestnom archíve som našiel zápis straníckej schôdze KSČ z 30 rokov. Aj tam bola veta: Súdruh, vysvetlím ti to jednoducho. Komunizmus bude vtedy, keď nikto nebude mať nič. Že by podobnosť čisto náhodná ? Možno raz ľudia pochopia, že vlastniť a užívať sú dve rozličné veci. Zatiaľ to pochopili stranícke mafie a istá etnická skupina, ale len na úkor celého majoritného obyvateľstva.

