Pán nepochopil rozdiel medzi slovami malo a mohlo. Ale keďže je členom NATO, tak sa predsa nebudeme čudovať jeho nápadom.
Pán nepochopil rozdiel medzi slovami malo a mohlo. Ale keďže je členom NATO, tak sa predsa nebudeme čudovať jeho nápadom.
Nóóó, tak to je vážny problém. Len maličkosť. Armáda sa ale neriadi hlúpou platenou ativistickou snahou, ale rozkazmi.
Zas modro-žlté kaleráby ?
Zatiaľ len ako rekvizita do sci-fy filmu a celkom dobrá. Inak iba vyhodené peniaze a materiál na ďalšie zbrojenie. Myslím, že pešia chôdza, bicykel a možno aj kôň sa stanú bežným prostriedkom dopravy ešte skôr ako to vyrobia.
Vie ešte Jožinko vôbec čo hovorí ? Keby nie Číny, tak hádam nemá ani ten toaletný papier pre armádu. Táto svetová základňa hromadnej výroby je niečo iné, ako upadajúca a za dlžená ekonomika USA. Boh vraj síce stvoril svet, teda aspoň podlá kresťanov, no na ostatnom je nálepka Made in China. Kontinentálna euroázijská ekonomika nám klope na dvere.
Pán generál má špatné informácie, ale nemýli sa v jednom, treba sa mať na pozore, aby sa neopakoval Afganistan. Možno ešte v horšom prevedení a mŕtvolami Američanov na ukrajinskom bojisku, čo sa už pár mesiacov deje.
Britániu čaká pohreb storočia. Po Brexite pevne verím, že sa tak aj stane. V XXI. storočí bude aj viac takýchto funusov, len ich nebude mať kto takto kráľovsky platiť. Ten nadpis sa mi páči, aj keď obsah je trocha iný. Presne to vystihuje to čo čaká toto schátrané koloniálne mocnárstvo a následne aj kolísku kapitalizmu priemyselnej éry. Doba sa totiž zastaviť nedá a spolu s mocnárstvom skončí aj to hnedé liberálne potomstvo vo vzájomnom hryzovisku.
Jasné pochopili sme! Ak sa náhodou niekto spýta na náklady pani prezidentky spojené s cestou a výbavou šatníka.
Pokus preniesť problém s energiami na Rusko nevychádza, lebo kríza začala ekoteroristickou akciou Európy, a to Green dealom. A tak sa nečudujem Turecku, že nechce vliezť do slučky hlúpej EÚ a volí cestu cez SCO. Hlúpučká Uršuľa von der Leyen sa pokúša opäť prezentovať chybu v energetike inak a preniesť výsledok tejto hlúposti na Rusko. Nečudujem sa, že na svete objavil známy výrok Putina, že nech mu pošlú účty za elektrinu EÚ do Moskvy. Postoje Turecka sú pochopiteľné. Tam je prázdno, ako v sude v ktorom prasklo dno, víno nepotečie. Pre viac zvedavých je si dobre pozrieť si na vzájomný obchod Rusko-Turecko, alebo materiál o vzájomných vzťahoch za posledné tri roky.
Ktorým smerom kráčajú Ukrajinci po tom moste. A to nechcem provokovať ?
"Zdrvujúca porážka" ??? ... a za akú cenu ? Útočníci mali prevahu 3 až 5:1 a to za neustáleho ostreľovania delostrelectva Ruskej strany. To nesvedči o dobrom vojenskom plánovaní. Bol to útok na nekrytom a protivníkom zastrieľanom teréne. Nuž práve tomu zodpovedajúc aj straty životoch. Ako vidno Ukrajina nedokázala rozvinúť útok z plukovne operačnej akcie na strategický prielom frontov. Okrem toho Rusko dokázalo efektívne stiahnuť svoje sily na nové pozície a zastabilizovalo fronty. Okrem toho pár údermi rakiet prakticky vyplo Ukrajinu z elektrického prúdu. Asi tak. Mám za to že útočná iniciatíva sa nateraz vyčerpala.
Takže Žilinka robí čo má, vec prešetruje. Robí to na základe medzinárodných dohôd. Výsledok sa dozvieme. Tak by som sa teraz veľmi nezdržoval so závermi médií a hlupákov podporujúcich napríklad ukrajinský fašizmus. Mne vadia pomaľované a poškodené pamätníky a nie len tie ruské a hlavne celý vandalizmus na cintorínoch.
Zas je tu folklór agentúry ? Chlapci aj keď sa potrháte výsledky budú iné. Ľudom chýba praktická skúsenosť zo zimou a k tej sa blížime každým dňom. Uvidíme to po 50 dňoch vykurovacej sezóny. Teší ma že Pelleho udržujú v zradnom teple výsledkov merania ideologickej účinnosti médií a takýchto agentúr.
Jeden za osemnásť a druhý bez dvoch za dvadsať. K tomu stranícke mafie, ako obraz biedy Slovenska kŕmeného denne mediálnou žlto-modrou kašou s prímesou hnedého moru.
To nebolo nikdy na našom území, ale naši režimom odchovaní historici to vidia inak.
Voľby a okamžite.
Darebáci s 5 tisícovými platmi, ktorých bude treba vykiadzať bez milosti z parlamentu na dlažbu a to pri najbližšej príležitosti. Demokracia pre túto lúzu dávno skončila.
Orgie pokračujú ani ja neviem či s jasotom.
Ktoré sú tie ruské a ktoré ukrajinské, keď je to všetko ešte z dôb z existencie VZ.
Asi takto. Celkovo od 6. septembra do 10. septembra straty kyjevského režimu len v smere Nikolajev-Krivoy Rog a Charkov dosiahli vyše 4 tisíc zabitých a viac ako 8 tisíc zranených. Ukrajinci jednoducho vrhli všetko čo majú aby sa už ukázali, pretože aj ich západní patróni chcú vidieť úspech. Za cenu obrovských strát Rusov prekvapili, ale ako vždy, jedného dňa zálohy dôjdu a je koniec. Je to hrozné, ale vojensky pochopiteľné. Útok v otvorenom teréne vyžaduje pomer síl 2,5 až 3 ku 1. A to sa bavíme len o prvej línii frontu za ňou je ďalšia línia a ďalšie hromady mŕtvych Ukrajincov. Pri tom ide o viac frontov, kde si Rusko napríklad trvale zabezpečilo oddelenie Ukrajiny od mora.
Odporúčame