Paušálne vyhlasovanie, že odpočúvanie novinárov je brutálnym útokom na slobodu medií je scestné a nebezpečné. Neviem o tom nič, žeby novinári boli akousi osobitne chránenou kastou, či skupinou imúnnou voči politickým tlakom , záujmom, alebo skupinou objektívnych, nezávislých jedincov. Media svojou činnosťou sú často vzdialené od svojej úlohy - kontrolovať moc. Aj novinár je len občan, človek a môže mať rôzne záujmy, namierené proti bezpečnosti a poriadku. Pri takejto činnosti sa nemôže kryť vyhlásením, že on je novinár .

