Je rozdiel, či testuješ preventívne, alebo len tých s príznakmi. Je to akoby si uvádzal aké % ľudí v čakárni u doktora je chorých.Očkovaní a bezpríznakoví sa nemajú dôvod preventívne testovať. Tiež nechodíš k doktorovi len tak. Koľko ľudí behá po uliciach s Covid-om môžeš len odhadovať. My už testujeme len tých s príznakmi/veľkým podozrením a tých čo si to zaplatia pred "dovolenkou/podmienka vstupu na územie-palubu lietadla. Pri tomto systéme testovanie nemá cenu udávať % pozitivity. Výpovednú hodnotu má len počet pozitívne testovaných.

