Ja asi neviem čítať, aký operačný systém v tom pobeží?
Ja asi neviem čítať, aký operačný systém v tom pobeží?
Nechcem rýpať (a Putin asi tiež nie), ale za Aljašku podľa nejakého zdroja neprebehli všetky splátky, v ktorom prípade kúpna zmluva by mala byť asi neplatná.
Tu písali pred rokom o vylepšovaní pevných diskov ( https://vat.pravda.sk/technologie/clanok/592… )...
To závisí od vetra, u nás je vraj priestor iba na pribl. vyše stovku veterných turbín.
Plánované zastarávanie je na rozdiel od kazítok legálne. Náhodou som o tom videl pekný komentár od nejakého užívateľa menom RmFrZQ vo video o rýchlosti internetu v TV ( https://www.youtube.com/watch?v=PIef8iRZhLE ):
"It is planned obsolescence calculated by R&D of every big company. And it is not about saving money on production costs.
This is the reason why, among the other probably minor things, you'll have to buy a new product to replace the old one, that probably still works fine.
This principle is used everywhere, in smartphones and network devices, which are designed to use already outdated for 2-3 years chips, and in every other hardware imaginable, like CCTV cameras, laptops, washing machines, you name it.
A-hole design and "dark patterns" are everywhere and sadly people got so used to them they don't even notice."
Ešte ďalšia vec je, že ak raz pre niekoho, napr. čerstvo prisťahovaného, môže byť atraktívne platiť iba splátky za veci, asi v nich zaplatí okrem poistenia aj úver a nájomné. A keďže netreba budovať top spokojnosť zákazníka v por. s konkurenciou, ako na základe prieskumov vedeli napr. ibm/lenovo alebo aj iné veľmi precízne a spoľahlivé značky (poznáme teraz pojem spomaľovanie grafických kariet či telefónov?), môže byť tovarom niečo kupované "na tony" a prenajímané ako kvalitnejší tovar, keďže monopolne. A keď má raz výrobca či v skutočnosti možno len distribútor v rukách "všetky páky", zastaví sa dlhodobo propagovaný trhový vývoj vďaka konurencii a môže byť ľahšie držať ľudí (aj ako celok) v šachu a tlačiť ich v ich pokiaľ možno riadnej námahe nejakým závadným smerom. Monop. veľkoobchod a fin. služby na jednej strane, riziko pocitu izolácie od nezapojených častí sveta (a embargá) možno na druhej.
dopl. - ľahko si viem predstaviť, že ten poisťovácky monopol na opravy sa možno elektrovýrobcom zdalo vhodné vytvoriť podľa "veľmi" analogického vzoru opráv jablkových telefónov a komerčného úspechu Apple. Inak ak recyklovaná napr. chladnička niekomu poslúži na skladovanie zrazeného psa, polročného šalátu alebo vzoriek z patológie či zavraždeného frajera, vyvstane možno otázka, čo s vnútorným plastom alebo ako dozorovať vnútro i vonkajšok chladničiek na diaľku... Veď i mobily už majú prvok, ktorý sa zmení po namočení telefónu do vody.
To plánované nevlastnenie je trochu uplatnené už teraz. Existujú na jednej strane v domácnostiach či firmičkách napr. chladničky Polar (nemecko-poľské, už asi neexistujúci výrobca), či pre "extrémistov" Minsk, fungujúce od 1997 resp. 1987, a nepotrebovali iste viaceré opravu (a existujú aj naozaj opravujúci opravári ešte. Samozrejme chladnička kupovaná každých 6 či menej rokov môže za ten čas vykázať 5x ekologickú úsporu materiálov, ale zošrotuje sa. Nevlastnícka ekonomika prenajme recyklované komponenty, takže vlastne to môže dopadnúť i tak, že sa viackrát zaplatí tá servisná práca, teda bude menej odpadu ako pri pravidelne sa samokaziacich. Prinúti niekto firmu, aby nevyužila zákonnú ekologickosť ako zámienku na kazítko, keď sa jej naozaj. zachce? Už som myslím počul v správach niečo o potrebe nahradiť kdesi chladničky úspornejšími...
Niektoré veci sú ako hľadanie vulgárnej kresby napr. v rozprávkovom am. myšiakovi - jeden tak niečo vidí, iný nie. Ale keď sa odmietajú také ako v čl. spomínané postrehy, malo by sa súčasne odmietať napr. aj šikanózne a ľahkoterčové vytrhávanie z kontextu a prekrúcanie, lebo ide o vytváranie psych. závislosti, výcvik a väzniteľstvo z celej spoločnosti, čo ťažko môže skončiť nejako zvlášť dobre, ani keby akože pôvodne malo.
"Najhlavnejšou prioritou vlády sa stávajú výdavky na zbrojenie", teda ochudobnenie sankčnými opatreniami ľahko zasiahne aj "životy, slobody a existenciu ukrajinského"... ľudu nachádzajúceho sa v tejto krajine.
Jeden kanadský fotograf z trochu inej oblasti než terajšie aktuality, konkr. asi tak PR, móda atď., pred 7 dňami vyvesil podľa neho nestarnúci a pre viacerých akiste skepticky vyznievajúci názor, že by sme sa mali zmieriť s tým, že deväťdesiate roky boli naším vrcholom ako druhu... (I think we just need to accept that the 90's was our peak as species.) Čiže opäť dobre už bolo...
Aj fotografia je takmer zladená s nadpisom (toto už desať rokov...), je z 2015 (teraz tam prebiehajú rekonštr. práce).
Hádam ešte dávnejšie žiadala o civilné (komerčné, kúpiteľné v obchodoch s písm. N či A) drony stanovených typov i firma na fotoprogramy s hl. sídlom asi v Kyjeve, pričom prisľúbili, že zostanú neozbrojné, teda iba na pozorovanie.
To je legálne najskôr kúpené z obrazovej agentúry, takže nemusia také manažovať a uchovávať v takom množstve vo vlastnom archíve (čo je veľká poč. databáza s prehľadným zobrazením a vyhľadávaním obyčajne). Niektoré fotky noviny skrátka obľubujú. Existujú fotky, ktoré (jedny zo státisícov či viacerých) boli publikované tisíce i viac razy a tá istá fotka ilustruje takmer čokoľvek, napr. vzťahy, nadužívanie mobilov, anorexiu, (ne)zamestnanosť mladých a podobne. Môže ísť o predstavu a vkus autora viac ako o realitu, čo je iné ako „klasika“, keď bola najmä asi na Západe móda, že fotograf ilustroval po svojom a teda prinášal informáciu, ktorá textovo vždy neprešla alebo fotka dopĺňala niečo.. a nemusí vôbec ísť o vojnový obsah. Okrem tej nemeckej slečny s mobilom boli často vidieť i fotky pekne oblečeného mladého akademického kolektívu v kreslách alebo pekne kancelársky uniformná podniková „porada“ ako z reklamy na luxusné papiernictvo.
dopl.: Samozrejme nikto sa nebude obávať nejakej aplikácie, ale delegovanej a politicky polarizovanej moci.
Beriozky boli (aj?) v ZSSR, podľa krátkeho nazretia typické obchody na záp. alkohol.
Dnes mi chodí po rozume scénka z Vrchní, prchni!, kde chamtivý falošný vrchný hovorí, že síce je pravda, že Ústí nie je Praha, ale hlavný dôvod budúceho neúspechu hľadaného podvodníka je vraj to, že "my hneď inkasujeme". Moment prekvapenia sa javí ako podozrivý nielen vo vojenstve. (Okrem toho som dnes nevdojak ušiel telefonátu, ktorý hrozí inkasovaním stoviek EUR za službu, ktorú nepotrebujem.)
Pre prípad možného kontaktu napr. i s hypnotizujúcimi subjektami, vecami či situáciami treba pri elektrine vždy používať výhradne dobre izolované veci. Tiež mohli zverejniť, čo to urobí s tou nabíjačkou, keď niektoré také veci ich výrobca ak sa dobre pamätám aj zakazuje pripojiť vedľa ventilátora (napr. nabíjača aku strihačky na trávu).
Zatiaľ sme možno my simuláciou pre počítače - keď sociána sieť vyvhodnotí, že tenké farebné kábliky, ktoré pracovník na videu šikovne zastrčí pred montážou do série dodatočných priehľadných izolantov, sú injekčné striekačky či ihly na očkovanie, zobrazí sa obligátna nálepka o tom, že informácie o očkovaní nájdete v COVID-19 infocentre.
V takom hypotetickom prípade, ak by Ukrajina chcela, aby sme (s nimi) naozaj mali za susedov Rusko, kto by ju zastavil technicky?
Odporúčame