dopl.: čiže menovky by mali kompenzovať nejaké iné opatrenia.
dopl.: čiže menovky by mali kompenzovať nejaké iné opatrenia.
Už dlhšie je známe, a je na to i video, že pre komplexný kamerovo-mobilno-rozpoznávací systém majú virtuálne menovky úplne všetci... pred pár mesiacmi kolovalo i pekné ázijské video o tom - keď je nerozpoznaný napr. jeden zo 100 či 1000, môže byť pociťovaná potreba toho občana "rozpoznať". Celé to zasa vyžaduje nastavenie spoločnosti v kontexte (=voči) kolektivizmu, nie iba náhodne zvolený kolektivizmus vedúcej úlohy a kolektívne "poslúchanie" ostatných bez výhrady (ono sa to dá aj odovzdať či prevziať a keď menovky nie sú, iba tie poslúchania, je to na prevrat a pod. ...) .
Tú "Oštepku" si asi vymysleli preto, lebo Javelin (oštep) vraj "všetko vidí", teda najmä asi z pohľadu tých, čo ho nevidia.
Zátvorka má byť až na konci, Byzancia samozr. nemala nič také ako Mehmed II., žili tak trochu akoby v staroveku, a osmanské delá ich 600-ročné hradby dokázali búrať.
Čo má kto tými starovekárskymi metaforami? Niekto by mal vytvoriť wiki na to. Kedysi bolo Stredoz. more rímskym jazerom myslím, neskôr nereformyschopná, hoci veľmi kultivovaná a v umeleckom remesle mimoriadne jemná Byzancia chránila nejakú chvíľu západnú civilizáciu pred Osmanmi (ktorí vtedy pre zmenu blokovali import ukrajinskej pšenice do jej hlavného mesta Konštantinopolu) ťažkými delami...
Opr.: ..."v ohni" samozrejme. Často je to pod age restriction. (Tradičný problém je, že na bojové správy sa v tomto ohľad zabúda a tiež na to, že ich musí niekto v takej situácii vytvárať a to už nie je celkom v obývačkovej pohode, takže nás to môže nezámerne posúvať do kontextu nejakého iného deja, než iba toho, o akom aktuálne vieme.)
My sme ale napr. ani Ukrajinu v omni asi oficiálne nevideli, takže žiaľ nemáme o čom premýšľať...
Táto verzia 3 ak existuje je taká novinka, že som o nej ešte nič nenašiel.
Tak či onak, nie je to v mechanizmoch rozhodovania asi také podstatné a krajiny ponúkajú najmä svoju geogr. polohu asi. Ročné objednávky od jedinej zbroj. firmy v mieri môžu mať pokojne vyšší dolárový objem ako ročný rozpočet am. min ZV, kt. má zabezpečovať ten mier, aby zbrane neboli treba. V/na Ukrajine obidve mocnosti asi spotrebúvajú hlavne starú techniku (práve som dnes recykloval asi 20 fliaš so Z).
Ešte jednu plochú a bez osobitnej vysielačky keby nezabudli...
Ono je to s textom potom aj kontex aktuálnej východzej myšlienkovej výbavy. Niekto si vyvetrá hlavu aj tou skladbou pri pamätníkoch, niekto sa pozamýšľa nad Оставаться человеком od Анет Сай ( https://www.youtube.com/watch?v=2ojWhiro3qE ), niekto na internete zaželá zlomyseľne niekomu návrat bývalého frajera ako bumerangu...
Bezleltová zóna je dosť nešťastný termín, znie to ako obojstranné prímerie v leteckých prostriedkoch. Jednostrannosť môže znamenať rôzne veci pre rôznych ľudí a to nie je porozumenie. Dvanásteho v noci mi na telefóne vyskočila správa, že "The Russians have just used chemical weapons in Mariupol. Does NATO step in?" V článku začínajúcom "According to several media outlets, Russia 'unleashes chemical weapons on Mariupol'." Pokračovalo to tvrdením, že ukrajinské jednotky tvrdia, že boli zasiahnuté látkou vypustenou z dronu, ktorá im spôsobovala neschopnosť dýchať a závraty. Článok v podstate uvádza potom najmodernejšie (vraj) protidronové zbrane, ktoré by zničili ruské drony PREDTÝM, ako dosiahnu okupované ukrajinské územie. Hneď aj nejaké uviedli: vysokoenergetický laserový systém ATHENA (rovnaký výrobca ako Javelin), viacvrstvový ELI-4030 Drone Guard (ELTA Systems), ovládanie dronov energeticky kaziaci DroneDefender (Battelle ->Dedrone), HELMD (Boeing) - sil. laser na podv
N druhej strane ktosi napísal o pravidelných vtedajších hladomoroch i bez pričinenia vedenia a navyše po vojnách bývalo asi počítanie si ľudí pri moci i na viacerých stranách prekvapujúco bezohľadné, "väčšinové", nasilu jednotné a podobne (a v ZSSR asi dosť dlho, u satelitov možno vyprázdnenejšie). To porozumenie ľuďom v iných krajinách sa nezvýši lomozom zbraní, hoci sa to tiež niekedy nazýva medzinárodne zrozumiteľným jazykom (zbraní). Napr. aj film natáčaný ešte bez hrozby väčšieho konfliktu (napr. Mulan) môže byť pre jedno publikum v požadovanom rozsahu konzumovateľný a zrozumiteľný, niekom sa ale môže zdať už trochu zbytočne spupný.
S tým postupom na Z ťažko, aj N. Chomsky označil výkon (konvenčnej našťastie) R armády skôr za papierového tigra a trochu spochybnil cenzúrovacie snahy u nich doma ( https://www.youtube.com/watch?v=OHocgZjbgFM ). Otázne je, či stačí rozumieť po rusky, aby sme rozlíšili, či je pravda. že plánujú vojenské ťaženie, alebo či ide o to, čo niektorí nazývajú (či aj podporujú) nejako ako duchovné prebudenie, čo má zahrňovať pod akúsi hlbšiu názorovú či kultivujúcu jednotu (a možno nejakú novú slobodu) Ukrajinu, Rusko i Bielorusko... (...čo potom cenzúra...) Inak časť hist. problémov s Ukrajinou sa týka (podobne ako rus. Dovženkova tvorba) obdobia stalinizmu – včera som videl rozhovor so skôr prozápadným čes. autorom, ktorý je pamätníkom aj veľmi dávnych udalostí, písaval si so synom N. Chruščova atď., a podľa neho hladomor na Ukr. skutočne bol Stalinovou represiou na (seriózne) sabotovanie združstevňovania. V Nemecko vraj Ukrajina potom videla tú jedinú možnú relevantnú silu v danej situácii.
Keď sa minú tablety, možno skúsiť kampaň pre skúsenejších napr. s niečím z kateg. Pinebooku Pro a nejakým LInuxom - školiace organizácie majú skúsenosť myslím napr. s Bodhi Linuxom (ja mám vždy trochu smolu iba s KDE, čo nie je ten prípad). Mimoch., kedže napr. banky vedia posielať výpisy v zaheslovanom ZIP-e, treba do tabletov doplniť aj dobrý štandardný odzipovací program.
Keď som tak zaspomínal na švédske filmy či správy o krajine za posledné roky či príp. desaťročia, Švédsko asi má blízko ku vstupu do voj. organizácie a tým by sa to asi mohlo aj celé skončiť. Neviem, ako sa ale potom bude cítiť Nemecko.
Pre začiatok by stačilo, aby všetci vedeli, či všetky obchody či kto odoberú staré batérie, akumulátory, žiarovky a pod. Inak ten nedostatok čipov vo svete je akože náhodný či nebodaj trochu aj (pred)vojnový?
To je tak, keď veľkí výrobcovia učia, ako sa vyrába šetrnejšie...
Aj Anglosasi žijúci na Ukrajine niektorí predpokladajú perspektívne proruskú vládu na Ukrajine, takže beztrestnosť im možno zaručiť hlavne keď už budú naspäť.
Polit. chápanie a postrehnutie, kedy ide o „vyháňanie“, sú aj tak dosť blízko.
Odporúčame