A napr. také Slovensko postavilo akého robota v 2014-tom?
A napr. také Slovensko postavilo akého robota v 2014-tom?
Najprv by bolo dobre získať tú štatistiku z nákupov (ľudia napr. z Topoľčian nechodia kupovať vitamíny do Prešova), „plávať“ v bublinách možno ešte stihnete, ale každý vo svojej pls.
Neuškodilo by akiste, ak by sa zverejnila resp. získala nejako štatistika, koľko ľudí si kupuje a aj užíva doplnky ako vit. D, selén, zinok atď., koľko sa nestravuje kde veľa inuých a nakupuje dezinfekciu atď. Najlepšie geograficky.
Technika čiže ľudské faktory vždy niečo urobia ináč a treba s tým počítať; dnes som napr. cestoval v autobuse, ktorý vypisoval zastávky hore nohami (na červenom bežiacom tickeri / bodovom displeji) a normálne bol iba displej času.
Pst, ešte zakãžu kupovať nejaké softvéru cudzorodé relaxačné techniky, avy ľudia z toho nemohli utiecť, ak to presiahne ich kapacitu resp. po slovensky možno aj frustračnú toleranciu. Ale veď očakávajme radšej niečo naozaj dobrè a uvidíme.
Všetko niečo stojí a skenovanie na pozadí s SSD znamená logicky podľa mňa vyššie swapovanie a zníženie životnosti a podobne. Okrem toho, že to MOŽNO niekoho udá napr. aj za Kalváriu v Eisenstadte al. obraz (a pri možnej absencii inej prevencie, keďže sú masovým produktom, sa evidentne spoliehajú na GENETICKÝCH úchylákov či petrifikované al. petrifikačné liečby pripomínajúce články o socíku v prvej polovici 90. rokov), môže to vo výsledku spomaľovať interakciu počítača a používateľa a tá potom bude v niektorých prípadoch smiešna podobne, ako keď mi raz notebook po doteraz asi jedinej obnove Windows z DVD-čiek po dlhých rokoch (bežne na ňom používam dlho iba LInux a aj teraz na ňom píšem) vypísal (keď vykreslenie RAW fotografie začínalo trvať asi pol hodiny), že program kontroly hardvéru na pozadí (posielajúci dáta výrobcovi zrejme) skončí o 32 hodín (preto som kupoval mac mini, ale ani títo sa zjavne nedajú; treba ľudí brzdiť a motať sa im pod rukami). Alebo chcú ušetriť svoje GB?
Vtedy mohli byť ešte práve nejaké zlaté časy, keď sa u žiakov vraj viac podporovala tvorivosť a práve sa niečo vybudovalo (poznám ľudí, ktorí dlho mali vypl. postoje). V osemdesiatych už učitelia nadávali i na nedostatočné kúrenie v telocvičniach (subtropického nárazového typu), mierne narušené parkety, ktorých nalakovanie a oprava vyžadovali niekoľkomesačnú odstávku, závesy na oknách sa tak ľahko trhali, že učiteľ z nich demonštratívne kúsok natrhol a utrel si tým topánku a pod. Tiež sa nadávalo na prehrievajúce sa premietačky a neboli pýchou ani za Západom meškajúce Meotary (spätný projektor, Z vyrábal aj skladací a menší) – mimochodom propagácia záp. spotreb. výrobkov asi v záujme rozvoja elektroniky zvykla vyberať do časopisov špičkové výrobky, nie bežný priemer najbohatších kr. Za pár rokov asi učiteľov nejako metodicky precvičili, lebo deti pedagógov ako kolegova na VŠ mi pripadali navyknuté na nadpr. väčšiu mieru poslušnosti a/(=)alebo zodpovednosti. Potom však taký režim padol.
Asi všetko pre pohodlie zákazníka (:-)). Existujú režimy, ktoré majú aj za cenu nepochopiteľnosti alebo ohrozenia funkčnosti zabudovanú jednoduchú (technologicky) resetovateľnosť do želaného stavu, zatiaľ čo tu spomenutá porucha toho zariadenia nespôsobila umožnenie resetovať situáciu do hlavným režimom predpokladane želaného stavu.. mohlo to byť prekvapením. Niečo ako keď by niekto mohol vybaviť 10 stránok a v čakárni by vždy čakalo 11 a tomu jedenástemu by sa vždy povedalo, že ostatným sa to dalo vybaviť, iba Vám nie...
Toto spomenuté je blízke dobe, keď považovali tvrdé drogy za liek na kašeľ a bolesť zubov. Smola Cvetajevovej bol ten druhý hladomor, keď ich evakuovali do mesta nie určeného na záchranu umelcov, lebo sa tak úradníci úradne rozhodli. Neviem, či u nás niečo vyšlo od Konca Casanovu.
Hlavne aby ju tam niekde nezabudol, hoci zištne spôsobená strata nehrozí. (Pre kozmonautiku používaná špeciálna loď Kozmonaut Jurij Gagarin pripadla pri rozdelení podľa miesta zakotvenia Ukrajine a exponáty na lodi umiestneného (samozrejme) Gagarinovho múzea sa časom postrácali spolu s mnohými medenými káblami a podobnou „klasikou“. Loď neskôr vraj vlastnými silami ešte doplávala na zošrotovanie...)
Je to síce smutné, ale súkromné tryskáče sú menej ekologické (na prepravenú osobu, nie s predpokladom jediného cestujúceho a podobne) a podobné vrtuľové zasa nemôžu lietať takmer v každom počasí a teda ich používatelia nie sú natoľko pánmi svojho času.
Le či sa nebudú obávať, že bude chcieť odškodnenie aj od každého obchodu s CD a od každého návštevníka obchodov, internetu atď., že ho vedome a úmyselne poškodili.
Tu sa asi objavia ontologické otázky, lebo jednak asi nie je dostatočná jasnosť ani v predtým naisto weaponizovateľných veciach typu softvér, teda v tom, čo znamená ich technická terminológia v širšom kontexte napríklad (a hlavne aj v neweaponizovanom a neobchodnom), jednak je otázka asi iného stupňa determinizmu (na rôznej úrovni) pri činnostiach ako inteligentné návrhy molekúl v takejto biologickej oblasti (či už liečiv alebo teoreticky aj „neliečiv“, ktoré tiež pomáha navrhovať iba softvér) než je stupeň determinizmu kvalitných čisto počítačových spywarov z obdobia od kórejského najprv spiaceho hotelového vírusu a Stuxnetu (a nasledoval ďalší vývoj samozrejme). A potom máme ešte tie typické prediskutovávané oblasti, PR, dopady na ľudí a rozdelenie spoločnosti podľa postojov, dopady potenciálne podľa nálady, stresu, osobnostného nastavenia a pod. ...
Tu vyzerajú byť odkazy na oficiálne dokumenty ( https://www.fda.gov/emergency-preparedness-a… ). Niekoho to uspokojí v tom zmysle, ako uvádzajú tu na konci prvého tmavého odstavca ( https://www.fda.gov/news-events/press-announ… ), niekto si povie, že to vlastne nič podstatne nemení ( https://youtu.be/VS98CqTPu8o?t=113 )...
corr.: Vraj obiehala falšovaná verzia dokumentu, ale i tak som trošku zvedavý na oficiálne publikovaný a z akých dôvodov.
No, radšej... videl niekto ten dokument? Komentátori na yt sa už cca po druhej nášho včerajšieho času domnievali, že ide iba o predĺženie doterajšeiho schválenia na dočasné použitie na najbl. rok či dva a mysleli si alebo dúfali, že informácia prezidenta bola teda nepresná.
Práve mám náhodou na stole 2G telefón a telefonuje sa s ním (až na joystic) celkom dobre. Prečo ale musia mať asi každé dva výrobky aj v súčasnosti iné batérie, hoci napr. fotografické jednorazové 2CR5 sa podarilo kedysi dohodnúť...
Pôvodne som si aj myslel, že niekde sa rozhodli, že Apple ide dolu, keďže zhodou okolností už pred časom publikovali rôzne stránky správu, koľko by ľudia mali peňazí, ak by si boli pred desiatkami rokov kúpili akcie Applu namiesto jeho výrobkov. Ale samozrejme blahodarná postupná režimotvornosť s projektovanými obsahmi a obchodmi, funkčnosťami a nefunkčnosťami, si ľahko zmýli aj demonštrantov s miništrantmi ako v slovenskom sitkome.
To je možno iba americká právna požiadavka, lebo keď tam niekto (fotograf, asi podobne ako mnoho ostatných fotografov) nemal pred pár rokmi asi potrebnú klauzulu o tom, že vkus autora svadobných fotografií sa môže zmeniť atď., bežný právnik (ktorý tento postup možno vynašiel v čistej podobe) bol schopný ho žalovať textami budiacimi dojem ako zo žalôb všetkých škandálne zlých fotografov posledných rokov a chcel za údajné zničenie života fotografiami (podľa školiacich expertov v odbore v ich verejných videách vynikajúcimi, ale to vôbec nevadí asi) vysoké odškodné, asi tak na dom a cestu okolo sveta. Iný problém je, že takého zmluvy sú ako EULA, teda možno budú aj Covid-hackeri, buď poškuľovači po neočkovaní alebo miešači vakcín či vynechávači očkovania, hľadači alternatívnych vakcín či iných zdravotn. postupov a podobne.
Ak je celý z nevodivého materiálu, nemal by to byť veľký problém. Inak by som ho odložil na vykúpanie na nejaký peň alebo kameň.
Odporúčame