Instaxy nemajú iba zašlú slávu, najmä keď sa nedalo dobre ísť do minilabu a navyše ľudia sa s ich použitím fotia iným štýlom (zábavno-rodinným asi väčšinou). Niektoré fotia priamo a majú vraj lepšie výsledky pri určitom rozsahu kontrastu (napr SQ6), niektoré majú elektronickú tlačiareň (a snímač s ultrakrátkymi časmi) a aj možnosť úpravy (a ak nahráte fotografiu na kartu do zákl. adresára v želanom rozmere a parametroch, vytlačia napr., aj naozaj ostrú fotografiu z mobilu) - napr. model SQ20. Kto chce iba veľmi ostré fotografie stále, môže používať tlačiareň na Instax papiere (iba Mini alebo Square, žiaľ nie je na Wide formát a ani neexistuje Wide formátový elekktronicky snímajúci Instax a aj taký autofokusový priamy Wide existoval iba pred mnohými rokmi). Článok neuvádza jednoznačne spôsob snímania ani možnosť tlačiť externe získané súbory, čo je pravda, ide o priamy fotoaparát a teda každá fotografia bude originál a prístroj neposlúži ani výnimočne ako opakujúca tlačiareň.

