Nemáže ako, tieto technológie automaticky natláčajú dodávatelia výrobných zariadení, lebo je to lacné. O dôsledky na zamestnaných i vyhodených a o ich myšlienkové sledovanie sa predsa "postará" minimálny štát.
Nemáže ako, tieto technológie automaticky natláčajú dodávatelia výrobných zariadení, lebo je to lacné. O dôsledky na zamestnaných i vyhodených a o ich myšlienkové sledovanie sa predsa "postará" minimálny štát.
Už so chcel vyjadriť sklamanie, že som si pôvodne myslel, že (iný) denník je taký dobrý, že nie je možné ani vyfabulovať zámienku na nejaké to trochu písanie o linuxe, ale odrazu pozerám, že čítam Pravdu vlastne...
Zrušením cisárstva by sa ten dlh znížil či ešte zvýšil teda?
Kedysi som čítal, že jednu ex-členku ohovorila sekta doslova kadiaľ chodila - stalkeri za ňu vykonávali výhražné atentátové telefonáty. Dnes už našťastie veľmi neexistujú telef. búdky.
Každopádne, kto by bol zvedavý na moje heslo, zvedavý byť môže aj na ďalšie veci. A kto chce napr. ohovoriť, lebo je v niečom sám, môže napadnúť "chovanie" vytvorené podľa osnovy metadát a vlastnej interakcie a vytvoriť si akýsi oporný bod.
Teda ak to je "premostenie wifi", teda "{SSID} most", tak to chápem, je to akože extender, hoci na batériu.
Z princípu na iba zazipované a inak neobalené veci si treba asi dávať veľký pozor - otváranie zipu obyčajným perom napríklad: ( https://youtu.be/zMTXzQ0Vqn8?t=111 )
Zaujímalo by ma, ako je to poskytnutie WiFi bez prezradenia hesla. Bežne načítanie QR kódu je rýchle a hlavne pohodlné, ale sa dá uložiť a prečítať, ak sa nepozeráte, čím sa načítava.
Choroba spoločnosti to môže byť, ale nie nevyhnutne iba akože kapitalistickej alebo predchádzajúcej - obidve sú pomerne jedno voči takému typu moci, že nejaký psychopat vymyslí vďaka šikovnej prispôsobivosti inštrumentárium ďalších akože voči iným "sprísňujúcich" či šance znižujúcich pravidiel (keďže sám sa v existujúcich ľudsky dostatočne šikovne=ziskovo neorientuje) a skrýva za nimi svoje postranné plány --> to býva často asi beh na dlhé trate. Poškodenie obetí kyselinou je asi tiež na dlhé trate. Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo socíková spoločnosť ľuďom dávala ľahký prístup ku kyselinám, výbušninám a podobne, lebo boli v tej totalite aj tak, kapitalistická/trhová sa niekedy snaží sťažiť taký prístup. Prehnanosť normalizačných možností sa ale môže prejaviť aj tak, že budú ľudia odnormalizovávaní preto, lebo aj tak budú pre niekoho cieľom "normalizácie" pod zámienkou a tak sa také udeje už preventívne - akoby na ich ochranu resp. na ochranu "metódy". To je asi taký globálnejší variant.
err.
...teda nevidel som aj problém, že slovo hodnôt za zátvorku zostalo navyše (:-(().
Je to predsa softvér a zmena bez oznámenia vopred býva predsa v poriadku. Navyše, na nečakaných útokoch z neuveriteľného dôvodu/zámienky a na dopady z toho, rovnako na boji za -- súčasne tým negované -- konzervatívne hodnoty (a proti nositeľom kultúry a tým príp. práve tých hodnôt) hodnôt sa vie zhodnúť možno aj korporátny svet aj ulica (=svojho druhu alternatívna knižnica) a v niečom niekedy asi aj širšie politiky okolo duševného vlastníctva (a zasa aj tým všetkým budú vadiť tí ekologisti opäť), takže nevidím probém...
dopl.: K tomu je jasné, čo napríklad sa dá najlepšie tolerovať - korupcia, vážne povahové a "záujmové" nedostatky či deficity, dopady uplatnenia záujmov tých využívajúcich demagógov (že teda zvláštne tolerujú iba seba samých) a samozrejme medzi dôležité určite patrí aj neschopnosť, lebo sa vraví, že každý sa raz dostane do funkcie, na ktorú nestačí.
Problém je aj zdvojenie neoficiálnych "funkcií" - využitie konkrétnych mechanizmov. Čiže korupcia tak, že tí istí, čo spôsobia najhoršie excesy režimu, majú pre ich existenicu utešujúce "pochopenie" u správnych ľudí ako pre absolútnu vládu ideovosti toho-ktorého -- a vymeniteľného -- režimu a súčasne môžu za aj im známe chyby režímu a akoby za mlčanie za zosobnenú neschopnosť či neschopnosti skôr tých druhýách režimových účastníkov dialógu vyžadovať to, čo sami chcú spôsobovať. Každý režím tedaj aj najprísnejšie reprezentujú aj najviac morálne vedome a úmyselne rozkladajú a teda predstavujú aj náročnú ideologickú autoritu, na ktorej sa ľudia môžu či musia bezplatne zhodovať a spolupodieľať v ich prospech, ak chcú mať pokoj.
To vyzerá potenciálne na taký prometheovský mýtus - prvý diel či séria - honorár ako Sh. Stoneová alebo Stallone na začiatku... ale Slovania si bez embargovanej franskej železitej rašeliny či čo to bolo tiež nemohli vyskakovať, len môže byť zaujímavé, ako sa to embargo na ňu či na železné produkty presadzovalo. Ako sa zrejme zo strateg. dôvodov porušovalo, je asi jasné.
Celé mi to (samoprerokúvanie malej sumy) pripadá ako dvojminútová ukážka zo školenia agentúry na školenia obchodného vyjednávania - nepamätám si žiaľ názov firmy, ale princípy boli, že nechajte ich potiť sa a druhý že hovorte, že to si my nemôžeme dovoliť. Neskúšajte to pls. nikto na obchodne neškolených "obetiach" radšej.
Ide zrejme o korporátizáciu rozhodovania a keď sa moc nejakým tým korporáciám odovzdá, predpokladane sa budeme mať hneď všetci lepšie a všetko si ľahko aj po zdanení zaplatíme (alebo 10x prísnejšie niečo náhodné zakážu spolu s niečím ďalším).
Časť spoločnosti sa cíti (zatiaľ!) súčasťou korporátnejšieho štýlu rozhodovania a vie posudzovať či kontrolovať napr. aj cudzie výpožičky kníh (či napr. slúžiace niekomu inému, napr. imobilnému), keď ich uvidí (knižnice to nerobia), ale to je dočasne a asi si to sami chápu ako prienik niekam, niečo v hollywoodskom či väzensko-sektársko-organizačnom štýle (s jasne určeným ľuďmi/hercami, ktorú sú dobro a porušovatelia ich monopolu logicky zasa zlo). Problém je, že integrácia počítačmi rovná sa teraz rozhodovacia centralizácia z pozície moci.
Tiež by si ľudia nemali bez dôvodu predstavovať, že hardvér na využitie 13x rýchlejšiej siete, než akú majú na sieti v práci, im dá niekto zadarmo najbližšie roky.. a pritom väčšina mobilov asi nevyužije ani rýchlosť existujúceho mobilného dátového pripojenia napr. v Petržalke.
Internet vznikol trochu bez dopracovania ďalšej fázy, hoci jeho marketingovým zámerom akiste neoblo to, že síce bude ako knižnice rešpektovať záujmy používateľov i súkromie popri už predtým existujúcich a nátlak organizujúcim lobistoch, ktorí voľnosť internetu tiež od začiatku a pre nikoho nie nepovšimnuteľne začali využívať na svoju rozdeľujúci činnosť, abstrahujúcu človeka vlastne na "prostredia" niečoho ako prostého výskytu.
Táto časť dejín programovania sa v 80-tych 20. st. vysvetľovala pokiaľ sa pamätám skôr tak stručne (hoci asi logicky pre znalcov) než podrobne - mohli to byť ale zaujímavé časy, keď vyspelí matematici pripravovali éru počítačov - neskôr si to myslím v takej stredoškolskej rovine mohlo aj vzájomne (a niekedy vážne) konkurovať, a možno dočasne aj u reálne matematickejších typov ľudí. Takmer prekvapuje, že ešte v tabletoch a notebookoch s pokročilým a pohodlným UI nie je opäť nejaký podobne príjemný programovací jazyk a prostredie, aby sa ľudia približne oboznámili s konceptom takýchto vecí BEZ petrifikovania RIGIDNEJ PERSPEKTÍVY, ŽE SA STANÚ ÚZKO PROFESIONÁLMI PRÁVE V TAKOM ODBORE. Alebo žeby aj pri tom už hrozili pri masovom rozšírení nejaké podvody a podobne? Možno.
V lepšom prípade sa bude riešiť starosť o tech. dopady lietajúceho rôzneho odpadu na am. stíhačky - majú byť vo všeobecnosti citlivejšie ako staré sovietske. Minimálna sa asi uživia upratovači a vyhľadávanie potenciálne nebezpečných vecí zdivhnuteľných vetrom - možno dronmi.
Odporúčame