Všetky podrobnosti sa nikdy nedozvieme, lebo sa asi neuchovali - navyše nikto vraj neučí takým poznatkom, ktoré by ho mohli pripraviť o moc - a potom nasledovalo zničenie mocenskej štruktúry.
Všetky podrobnosti sa nikdy nedozvieme, lebo sa asi neuchovali - navyše nikto vraj neučí takým poznatkom, ktoré by ho mohli pripraviť o moc - a potom nasledovalo zničenie mocenskej štruktúry.
Najma financovanie kurenia v skolach bola cista kaffkaren... ostatne radsej nemysliet - nekompetentnost asi ficala v ramci nejakej akoze narokujucej oddanosti...
Ruskí piktorialisti napríklad síce esteticky odfotili všeličo (vzťah k rodnej zemi, ľud, umelecký svet, snaha o kultivovanosť fotografií s krajinou a architektúrou...), a tak by niekomu súbežne asi mohlo také fotenie mužíka "prejsť", ale popis typu zlé chovanie, orgie, trochu ako rozbíjanie rodín atď. znie akosi moderne a náhodná fyz. okolnosť (ak nejde o fotomontáž či iný trik) robí z Rasputina námet ako pre francúzsku revolučnú alebo skôr porevolučnú pornografiu - kráľovstvu a cirkvi tak bývali karikaturistami pripísané všetky možné i nemožné neresti tiež predvádzané na kresbách s čím výraznejšími príslušnými detailami až po celkom fantasy rovinu. Otázne je možno i to, či a ako ľahko mohol byť Rasputin ovplyvniteľný alebo manipulovateľný či naopak.
Len všeob. poznámka: Na každého sa nájde chyba v takej nejakej vhodnej zovšeobecnenej rovine - napr. prebehnutý špión Mitrochin "pracoval do kufra", antivírista Kasperskij "bol na to cvičený"... často žijeme "v zajatí abstrakcií" a nevieme, odkiaľ pochádzajú a ani to, či nie náhodou z rôznych a vzájomne sa vylučujúccih východísk.
Taketo nieco sa cakalo uz davno.. ale aj tak, uzivatel by mal mat automaticky plnu kontrolu nad vyberom, viac-menej aj poctom v ramci norm. obmedzeni, a aj druhom systemov v pocitaci - aj mobilni operatori zvykli telefony odblokovavat na plnu volnost neskorsej volby operatora. t. j. po uplynuti zakonom obmedzenej doby viazanosti.
To býva aj taký zvláštny "marketing" - oslovia cez niečo elektronické, že tuším minule sme spolu hovorili o...
No neviem, na Versace prehliadke mali za takým múrikom značku v tvare X ako nejakí parašutisti - odtiaľ ich nejaká neviditeľná pani vysielala (alebo zachytávala) tak, aby vyšli presne v správnom čase.
Upresnill by som radšej, že narodeniny má podľa otv. zdrojov deň pred narodeninami W. Wendersa, teda 13. augusta. Tá hranica je asi asi tušená napr. aj medzi masovejšou politikou (Everything is political when you're a woman) a "politikou" v časoch, keď veľká politika nebola pre každého - ako u Martina Rakovského, znelo to myslím "konanie mužské, cestičky pravdy a práv..." Niekedy je možno prirodzené obávať sa rizika, že sa feminizmus využije na politicky abstrahujúcu "politizáciu zhora", to ale najmä v kontextoch špecializovaného názorového či hodnotového alebo aj manipulačného importu bez všeobecného pochopenia kontextu a rôznych kauzalít.
-dopl.: Teda z jednej strany predovšetkým... a akoby v nadväznosti na rozhodnutie náhodou staršieho (neinformatického) nemeckého sudcu v 90-tych rokoch, ktoré bolo pochopené v tom zmysle, že na svete nebudú existovať MIESTA, kde neplatia zákony... Nejaké linky pre tých, čo sa tým vedia hlbšie zaoberať:
https://www.wired.com/story/europes-copyrigh…
Vyzrá to, že sa využíva postrhe o R-U práve (a jeho pretrvávaní!, že všetko buď treba zakázať alebo povoliť (zo seriálu o socíkových emigrantoch).
Niečo tvorí aj hlúpa situácia - podľa čoho si vyberajú (iste nie podľa majetku) svoje obete marketingu údajní investori, keď tú istú osobu pokusne oslovia min. z piatich rôznych čísel v priebehu vyše roka a bez súhlasu? Dúfam, že tak oslobujú aj potenciálnych migrantov v zahrančí nejakí prevádzači...
Rozl. WQXGA pod 300 dpi... asi je ešte priestor na zlepšenie časom (alebo na vývoj ceny). V čl. som nenašiel uvedený OS. Deepin Linux, Ubuntu Kylin alebo iba Windows? (Mohol by aj Devuan/MX, lebo keď tak s odstupom času pozerám, cca od 2012 sa zavádzal v linuxoch systemd a v počítačoch SecureBoot, časom sa veci môžu pospájať nejako technicky nečakane, novšie sa má vraj špec. microsoftská distribúcia linuxu starať o nejaký microsoftský produkt v tzv. internete vecí... aby sme raz neboli zbytočne prekvapení. (Pozeral som s odstupom času Jurský park a nepôsobil zle - tie príšerky boli počítané na desiatkach linuxových PC mimochodom. Keby som sa napr. ja účastnil pri takej veci, asi by ma trochu ovplyvňovala celková nálada komerčného masového prístupu ( https://www.youtube.com/watch?v=FaoJErxYLtM )).)
Pred desaťročiami slobodnoeurópsky (RFERL) ak sa nemýlim český básnik atď. Ivan Diviš povedal, že je dobrý pozorovateľ a že (vtedy) terajším programom Nemecka je zabudnutie... Ale samozrejme možno funguje napr. aj určitý nevedomý paradox, podobný aký si možno predstaviť aj o "našej" normalizácii. Ten sa dá charakterizovať napríklad tak, že nenápadná a až možno neuvedomená (ale pripraviteľne a hoci i nepoctivo napadnuteľná pre aspoň jeden opačný tábor) zmena perspektívy pozorovateľa úspešne prepína záverečné vyhodnotenie celkovej veľkej situácie (a je pritom jej súčasťou...).
Zaujalo ma umiestnenie horného displeja viac doľava ako aj fakt, že ho nevynechali, čo býva znak vyššej triedy obyčajne. Širší bajonet umožní objektívy svetelnejšie ako 1,4 (je trochu záhadou, ako mal Nikon objektív 1,2/50mm, hoc s obľúbeným bookehom), čo je dobre. Dôležité je, aby závesné úchyty na stranách pri používaní netlačili do ruky, ako bolo niekde kritizované na kvalitnom DX-ovom kompakte Nikon. Tiež by Nikon mohli urobiť niečo pre pohodlnú editácu "ich" súborov v opensource OS-och a softvéroch.
Áno, to potom môžu byť škodlivejšie také veci ako vedúca úloha niečoho, lokalizáica kontroly navonok výhradne na zneužívajúci režim/ľudí a podobne. Vtipné inak je, ako sa tzv. orientácia na budúcnosť ("budovateľa komunizmu") stratila a nastala myšlienka, že trh všetko vyrieši, hoci ak by vyriešil, nebolo by sa čím zaoberať a keď ešte nebolo vyriešené, čakanie na vyriešenie bolo trochu také to čakanie ako také (ale disciplinované zrejme).
V určitej politike je "všetko v ľuďoch", teda niekedy aj o implicitnej kádrovej práci bez prílišnej reálnosti, teda metódy vynesú ľudí práve na ne vhodných a v horšom prípade aj metódy sú také, aby nijako nehrozil prechod do opačného tábora. Aby doba nevyniesla v podstate tých istých, muselo by sa používať onálepkovanie za triednych/genetických/imanentných nepriateľov. Zriedkavo sa stáva, že doba vynesie (príp. obetuje) do funkcie človeka "triedne" či "záujmovo" či "politicky" vlastne z opačného tábora.
Jediný vhodný typ držiteľa iného než oficiálne predstieraného postoja, hoci i nevyhnutného či vynúteného, je niekedy iba kompletne negativistický akože psychopat a teda niektorých treba k takému viacfázovo dokopávať. Aj vtedy môže ísť jednoducho o vypočítaný spoločenský marketing a teda niektorým (v danej spoločnosti) to musí vyhovovať - načo by to inak bol "marketing". Musel to mať ťažké, ako aj autor. Čím je niekto "likvidovanejší", tým viac je akože obmedzený jeho ostatným predpokladane vlastný, hoci tiež im celkom irelevantný, správny politický postoj, a teda vybraný človek môže byť len spoločensky chorejší a chorejší či chce alebo nechce - najmä ak je spoločnosť v kľúčovej otázke úplne neangažovaná. Tým sa možno má do hĺbky eliminovať predpokladaná angažovanosť - teda vyplýva z toho potreba hľadania nepriateľov samozrejme.
Niekde ste zavesení na routri cez WiFi (s transparentnou IP adresou) a dobehne k Vám niekto s náhodou zapnutým GPS v telefóne a pripojí sa tiež - má Google vedieť odolať a nepovažovať takú lokalizáciu za fakt alebo je chyba v nejakej zastaranosti technickej štruktúry súvisiacich vecí?
Best guess AI potrebuje informácie, teda aj ich úniky. Súkromnejší systém by teda asi mohol byť skôr v závetrí pred takým útokom. Windowsoví užívatelia sa ale nemajú čoho báť (dúfajme), bezpečnostní funkcionári aj tak nemajú tendenciu používať newindowsové systémy veľmi ( niekoho napr. dávno traumatizoval Linux bez internetu vtedy - https://www.reddit.com/r/europe/comments/95l… ).
Odporúčame