A sú niekde závery tej expertnej skupiny, ktorá bola zo Slovenska (asi ešte cez WW2) údajne na pozvanie Nemecka robiť vyhodnotenie tej udalosti? Členom skupiny expertov mal byť údajne aj Dr. G. Husák.
A sú niekde závery tej expertnej skupiny, ktorá bola zo Slovenska (asi ešte cez WW2) údajne na pozvanie Nemecka robiť vyhodnotenie tej udalosti? Členom skupiny expertov mal byť údajne aj Dr. G. Husák.
Uznávam výhody digitálnej fotografie, minule som si pri úvahe nad popularitou filmov všimol, že pre niekedy zábavné nafotiť napr. negatív (a nechať úpravy na minilab) - človek si zopakuje taký určitý - hoci nie na všetko optimálny - štandard, trochu menej pružný, než čarovanie s počítačom, s pevnou ale ešte vyladenou sýtosťou - napr. pri niekt. jap. filmoch - a aj s chybami. Napr. chyba filmového fotenia nazývaná myslím halácia, teda odrazy svetla medzi kryštálikmi vo vrstve a aj od zadnej hladnej strany kinofilmu, tu sa film pri preexpozícii chová vizuálne asi trochu ináč, teda nie je to tzv. čistý prepal v krajnom prípade, ale aj rozlíšenie je vnímateľné asi ako nižšie... skrátka je to navyknutý kompromis. Mimochodom filmy 6x6 na vyššiu kvalitu mávali aj spomenutý odraz od zadnej strany filmov potláčaný osobitnou vrstvou, ktorá sa v spracovaní odstraňovala. Iba na film by sme však asi nechceli byť kvalitatívne odkázaní.
dopl. - myslel som tunajší možný kontext pravdaže, tamojší nepoznám.
Ktovie, koľko budú mať zachovaných záznamov CCTV a či dáta mohol asi neštátny podnik prenášať v aktuálnom čase na iné miesto. V tom politickom kontexte ľahko aj jeden Scorseseho film prichádza na um, o kasíne.
Že "deti(?) treba niekde zavrieť" je v nátlakovej atmosfére (nehovoriac už vôbec v nej. totalite) asi akoby adaptívny postoj (v rámci cieľovej aj tak ľahostajnosti a tzv. orientácie na spotrebu), ibaže veci samozrejme fungujú ináč, preto sa asi robieva nátlak rôznej kvality. Novinár je asi preťažený, inak si mohol všimnúť, že viaceré ruské mediálne známe osobnosti (napr. z módneho sveta v zahraničí) vyjadrili aj na soc. sieťach sústrasť, niektoré ju vyjadrili aj výtvarnejším smútočným zátiším-fotografiou, N. Vodianova navrhovala štátny smútok, kemerovská asi relatívne úspešná fotografka zverejnila výzvu na darovanie krvi, lebo darcov budú vraj asi dva týždne potrebovať atď.
Niektoré firmy poznal pojem "zbytočného" vyhadzovania peňazí, ale iba z teórie, lebo sa ho nikdy nedopustili, ak teda nebolo dôsledné zákonné prinútenie.
Niektorí sa pochvália, ale nie tak nebezpečnými lokalitami, asi tí mnou sledovaní sú opatrní, ale napr. dlhým odkladom odletov a sáčkom nejakých chrumiek ako útechou od aeroliniek, prvou chrípkou a pod.
To sa uvidí po ďalšej časti, ale chápem, že pre krátky účes Sandry nepoužili osvetlenie typu zhora jeden zdroj a napr. odrazka zdola, lebo to ľahko vyrobí priveľmi tmavé okraje na tvári.
Keď údajne Berezovského našli mŕtveho, bol už na mizine - súdne spory na Z stáli cca stámilióny. Pochovaný narýchlo. Inak dohodol mier s Čečencami pre nich pomerne vraj výhodne, čo sa náhodu voči príp. ISIL vlastne hodí, v Čečensku platí ruská ústava. Bol známy dosť rozhadzovaním peňazí - lietadlo plné ruží pre manželku (kde sa na to hrabal čes. herec so svadobnou tortou pri prvej voľnejšej návšteve Západu...).
dopl. - teda je možné, že som nevidel z tých dvoch ten prvý/pilotný vlastne.. ale v tom prípade bol slabo spropagovaný a podstatu mohla riešiť aj nejaká pútavá ukážka.
To je problém aj o Slovensku asi - mohli si zvoliť nejaký náročný pilotný diel, ktorý by vysvetlil, že dôvody pre taký či onaký životný štýl a pod. budú dodané počas celého seriálu - je tu zrejme veľký rozdiel oproti seriálu s deťúrencami, kde sú dospelí akosi prinútení k aktívnej interakcii (nemôžu ich nechať na ulici či kde). Inak keď už aj niektoré mladé modelky vedia položiť filozofické otázky, ani postavy seriálu by sa im nemali vyhýbať, hoci divák bude asi pobúrený, že to ani na seriál sa už nedá spoľahnúť... Slovenský divák možno nuansy akoby spontánneho a trochu možno autocenzúrovaného prejavu naznačene trochu z dovodzu vždy nepochopí či je mu to skôr namáhavé.
A vždy sa stane niečo ohrozujúce alebo traumatizujúce, čoho následkom ľudia vletia do politiky ako mucha do fľaše... to bude zasa jar...
Ffaštičky sú asi taký rituál minulosti, niekdajšej štruktúry. Korupcia napr. spoluúčasťou na moci vo všeobecnosti či na nejakej jej manipulačnej "rovnocennej" náhrade tým ale samozrejme nezanikne.
opr. detailu - niekto na soc. sieťach trochu zmätočne či nejako zlúčene blahoželal k narodeninám o týždeň skôr..., tak pre upresnenie, hoci takéto veci v teraz očividne už drsnejšej dobe nikoho veľmi nezaujímajú, narodeniny aktérky reálne bývajú 28. 2.
Len tak mimochodom to podujatie bolo nie z dôvodu vetra a K. Garnerovej, ale z dôvodu nadácie N. Vodianovej, na snímke dolu uprostred. (K jej včerajším narodeninám sa mohlo aspoň uviesť, o čo a o koho ide.)
Či nálezové okolnosti alebo skanzen, autá budú možno napokon opraviteľnejšie. Staré počítače dokresľujú aj protiatómový kryt nejakého amerického protiatómového "survivalistu" - veľký príbytok zo starých autobusov je monitorovaný pomocou Commodorov 64 (čo nie sú 64-bitové, ale s RAM až 64 kB).
Možno ten len oslušne, hlúpo, spotrebne a zrejme dobre sa vtedy správajúc postrieľal vnútorného nepriateľa (a presne na asi častý spôsob požiadaviek psychopatických redukovačov života na povrchové spoločensko-politické empirické správanie bude svoj neoriginálny počin "splácať" ako dlh z úveru úžasne užitého). Jeho okolie s tým jeho odstránením nebude mať hlbší problém v nejakej myšlienkovej rovine.
Tá iniciatíva spomenutá v článku by sa dala preložiť napr. aj ako Európska iniciatíva na obnovenie dôvery alebo Iniciatíva na obnovenie dôvery v Európe. (Podľa viacročných videí možno tanky a podobne.)
Digitalizáciou sa normálne myslí asi to informačne integrované, čo nepokrýva informatizácia a čo zvykne vyzerať ako nedotiahnutosť prvej fázy. Zdá sa mi možné, že by na to bolo treba jednu dôležitú inštitúciu a ostatní môžu mať určené, čo na akú úlohu a pod akým vedením treba (naozaj) vedieť. Aj ľudia bez maturity dnes vedia inštalovať pohyblivé satelity, sieťovať a inštalovať internet a podobne. Na mnohé návodom vybavené veci netreba vždy "zložité zlomky", ale na VŠ takého smeru podobné žiaľ iste treba. Možno by mali aj napr. vyššie spomenutých politológov školiť ten týždeň-dva aspoň na dva razy zámerne aj niečo iné než doteraz. Mali by sme si viac uvedomovať, že nežijeme predsa vo väzení "predinternetových", (napr. hubbardových) päťdesiatych rokov, v akom akiste býval patent na niečo voči tým zlodejom vnútri a dôležité dodávky boli aj tak zaručene "zvonku".
Odporúčame