Dúfam, že fejkymi sú iba priame falošné značky. Lebo čo ak sa nejaký výrobok "trochu, ale dosť podobá", napr. nedávne ARM počítače približne v tvare Macbookov alebo tablety s patentovanými pravouhlými či nevhodne zaokrúhlenými rohmi atď.? Niekedy býva napr. pri elektronických veciach cítiť rukopis lobizmu. Lobing môže používať presviedčanie, že je možné ľahko a hlavne rýchlo spôsobiť reálne škody obrovského rozsahu a technicky a "prevádzkovo" že to ide ľahko a bez préblémov atď. a pritom že iné dôvody samozrejme neexistujú a preto sú nelegitímne (tak by bolo aj by boli organizované pod priamym a zjavným dozorom lobistov rovnakej strany (v podstate vtip s nárokom na prezentovanie nezúčastneného postoja vždy od začiatku - pripomína to komunist. ustavičné začítanie od začiatku))... Nevidím nič zaujímavé na dovoze vedomých fejkov, ale nebol by som za taký ACTA-štýl.Tá možnosť vrátenia vlastne obsahuje súhas kupujúceho s názorom, že tovar môže byť falšovaný, ako hlavný seriózny podklad.

